Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha találnál egy iratokkal és...

Ha találnál egy iratokkal és több 10ezer forinttal tömött pénztárcát, akkor mit tennél?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Visszaadnám a tulajnak.
2013. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Visszaadnám a tulajdonosának...

Ma egy Galaxy S4-et nyomott a kezembe egy utas, hogy az ülésen találta, mit kezdjen vele? Mondtam, hogy le kell adni az ügyfélszolgálaton, de ő nem akart már leszállni, indulás előtt 5-6 perccel. Elindultam vele, mire odaértem volna, csörgött. Felvettem, mondta kicsoda-micsoda, megbeszéltük hol vagyok. Sírva jött érte egy 16-17 év körüli fiatal lány...

Mondtam, hogy a vonaton megtalálja a hölgyet aki odaadta nekem, neki is megköszönte...

Azt az örömkönnyeket látni többet ért nekem, mint bármi más.

2013. aug. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egyszer már találtam de nem volt több tizezer benne

pénzt megtartottam iratokat elvittem a címre és postaládába bedobtam


jelnek vettem a talált pénzt mert pont akkor kelett nagyon 1 dologra

2013. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ma párom talált egy pénztárcát,hazahozta és ara gondoltunk,hogy a pénz egy részét megtartjuk,mert olyan jól jött volna,de mire a gondolatmenetnek a végére értünk,a rendőrség már nálunk is volt.

Mondtam páromnak,hogy holnap azonnal postára adjuk,mert nagyon sok és fontos irat volt benne.Most meg ott tartunk,hogy páromat bevitték már több,mint 2 órája és nem tudom,hogy mi baj származhat majd belőle.Most ha jól olvastam,akkor 20ezer Ft-ig szabálysértés,afölött bűncselekmény áll fent.Annyira sajnálom szegényt,mert igazából nem szeretett volna rosszat :(

2013. aug. 7. 22:14
 5/10 anonim ***** válasza:
az igen, gondolom valaki látta és ahelyett hogy szólt volna követett és kihívta a rendőröket
2013. aug. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Jaj. :S


Amúgy, én elgondolkoznék, majd biztos visszaadnám valahogy a pénzzel együtt, mert nem lehet tudni, hogy az a 10-20 ezer az épp a heti fizetése, vagy egy kamasz havi-2-x havi zsebpénze, vagy egy üzletember napi költőpénze.

Ha napi költőpénz, még az is lehet, hogy azt mondják, hogy ó köszi, tessék, tartsd meg a pénzt.

2013. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A sértett minden vagyontárgyát visszakapta.

Ujjlenyomat,fénykép minde készült,bírósági tárgyalás lesz belőle.Az egyik rendőr azt mondta,hogy maximum pénzbírságot szabhatnak ki,de az most csuda mód rosszkor jönne :(

Ilyen esetben,ha pénzbüntetés lesz,akkor priusz fennállhat?

ától,ha meglátok egy tárcát vagy bármit,inkább 2x belerúgok,de ott rohadjon meg.


Amúgy egy kamera rögzítette,hogy megtalálta,zsebre rakta és beült az autóba.Így találták meg hamar.És sajnos ilyenkor el sem hiszik,hogy posta nuku és másnap adtuk volna fel postán.Ugyanis én nem bízom abban,hogy bárhova vagyis boltba rendőrségre leadom és úgy normálisan visszakerül az illetőhöz a holmija.

2013. aug. 8. 09:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy nagyobb rendfokozatú tiszt látva a felvételt,rögtön le akarta csukni lopás vétségével...
2013. aug. 8. 09:33
 9/10 anonim válasza:

Jó nagy szemétség a rendőrségtől. Ti védekezhettetek volna azzal, hogy vissza akartátok juttatni a tulajdonosnak. A párod sietett éppen meglátta és felkapta, hogy később bevigye a rendőrségre...

Egyébként én nagyon becsületesnek tartom magam. Volt, hogy egy nő kiejtette előttem a pénztárcáját. Felkaptam és utána szaladtam. Megköszönte és nagyon hálás volt, mert éppen akkor kapta meg a fizetését és a tárcájában volt a nagy része. Ha nem adom vissza.

DE, ha pl egy olyan ember hagyja el, akinek nem hiányozna nem adnám vissza. El lehet ezért ítélni, de nem adnám vissza :S... Az iratokat persze eljuttatnám az illetőnek, de a pénzt megtartanám.

2014. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A végeredménye az lett,hogy a tárgyalás hamar meg volt és 3 évet kapott 1 év felfüggesztetettel. :/
2014. márc. 14. 18:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!