Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy urnából a hamvat szétszórn...

Egy urnából a hamvat szétszórni gondoltam, tóparton vagy a tóba is lehet szórni?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb megoldás?Közeli hozzámtartozó az illető hamva szeretett horgászni ezért választom ezt a helyet.
2008. jún. 27. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a tóparton szórd szét.
2008. jún. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én a tóba szórnám, nem tudom, korlátozza-e valami...
2008. jún. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem mindenképpen folyóvízbe öntsd.
2008. jún. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte réstvétem!

Ha nem volt ezzel kapcsolatban az elhunytnak különleges kérése akkor talán az a hely lenne a megnyugvást nyújtó ahol a legjobban szeretet horgászni.

2008. jún. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Törvényesen nem szórhatod szét a hamvakat csak a temetőben erre kijelölt helyen. És nem hurcolászhatod országok között. Egyébként meg azt csinálsz amit akarsz.

Engem így tájékoztattak annak idején. :)

Arra figyelj, hogy merre fúj a szél (főleg a tóparton) mert lehet a vége, hogy te leszel talpig tele kedves elhunytad hamvaival, vagy nem a tóba szóródik, hanem a partra, és az nem olyan emelkedett látvány.

A filmeken addig próbálják amíg csak szép nem lesz a felvétel. De a valóságban nagyon szomorú és nem annyira fenséges dolog. :((

2008. jún. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De megteheted, de mindenféle papirokat kell beszerezni. anyukám is a tóba szeretné szóratni majd a hamvait és érdeklödött is ezután hogy egyáltalán lehetséges-e a szülötavánál ami egyik legnagyobb nyaraló központ, és lehet de meg vannak a feltételek, mikor és milyen papirokat kell beszerezni.

szóval kérdezz meg eg nagy temetkezési vállalatot ök tuti megmondják hova menj a papirokért.

2008. jún. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 dunai temetés is volt az elmúlt pár évben. Egyik partról, másik ladikból. Bevitték a koszorúkat, az egyik közepébe tették az urnát, úszó gyertyákat tettek köré, az gyászmenet pedig a partról is dobott csokrokat, koszorúkat, gyertyákat a vízbe. Nagyon szép temetés volt, ha lehet ilyet mondani.


A temetkezési vállalkozóval kellett mindent megbeszélni. Ugyanúgy, mint ha temetőben lett volna a temetés.

2008. jún. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Utána néztem temetési jogszabályokban hogy,hová kell endegély.Szórást lehet temető kijelölt helyén vagy temetőn kivül is.Beszéltem egy vállalkozóval ő azt mondta azt csinálok amit akarok az urnával,ekkor nem a szétszórásról érdeklődtem.Aki légi úton szórja oda kell engedély.Ingatlanon való szóráshoz a tulajdonos engedélye kell.
2008. jún. 30. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!