Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nincsenek meg a személyi...

Ha nincsenek meg a személyi irataim, akkor kötelező megcsináltatnom őket, és az állam állja a pótlás teljes költségét?

Figyelt kérdés

Pár napja vásárolni voltam az egyik üzletben és kifelé menet sok csomag volt nálam. A pénztárcámat a hónom alá csapva mentem ki a boltból. Mire hazaértem, nem volt meg. Nem emlékszem, hogy elejtettem volna, és konkrétan arra sem, hogy leraktam volna valahova (pl. az autómra) amíg bepakolok. Délután visszamentem az adott boltba és azt mondták, hogy ide senki nem adott le egy talált pénztárcát. Visszanézték a kamera felvételeket és azon látszik, hogy amíg a boltban vagyok, addig még nálam volt a tárcám. Bementem a rendőrségre és bejelentettem a dolgot. Ők azt mondták, hogy amíg nem bizonyosodik be, hogy pontosan mi történt (elhagytam, vagy ellopták) addig csak töltsek ki egy nyomtatványt amiben leírom, hogy nincsenek meg az irataim és kb. hogy holt tűntek el.

Az ügyeletes tiszt közölte velem, hogy a legközelebbi munkanapon menjek el az okmányirodába és csináltassam meg az irataimat. HÁT NEM FOGOM! Két okból:

- 1 - Az államnak maximum 1 alkalommal állnia kell az irataim pótlásának teljes költségét.

- 2 - Nincs olyan TÖRVÉNY ami kimondja, hogy ma Magyarországon KÖTELEZŐ személyi igazolványt csináltatni.



2013. júl. 20. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Te bajod lesz ha nem csináltatsz...

És az állam nem fogja kifizetni.

2013. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan törvény tényleg nincs. Ha van útleveled vagy kártya formátumú jogosítványod, az is megteszi.

Kifizetni viszont neked kell, az irataid pótlásának teljes költségét végképp nem állja senki, főleg ha önhibádból vesztek el.

2013. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miért baj ha nem csináltatok? Nem kötelezhet rá senki!

Találtam egy ilyen videót. Érdekes!

http://www.youtube.com/watch?v=raHtNdYdVTI

2013. júl. 21. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy elég zavaros inkább filozófikus eszmefuttatás. Van olyan törvény ma Magyarországon, ami kimondja. Csak az általuk becitált kormányrendelet első sorát felejtették el elolvasni. Jogi értelemben kötelező a személyazonosító irat megléte minden állampolgárnak. Nem jogilag meg lehet filozofálni, lehet olyan országokra mutogatni, ahol nincs kötelező ID, és mégsem omlottak össze.
2013. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!