Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy csináljam? (lent)

Hogy csináljam? (lent)

Figyelt kérdés
Eléggé úgy néz ki, hogy lesz barátom(lány vagyok), mert alakulóban van valami. De anyám azt mondja, hogy 16-17-18 éves koromig nem lehet pasim. Mit csináljak, hogy ne nézzen rám rossz szemmel, de eltitkolni nem akarom? 14/L

2013. júl. 3. 18:46
 1/9 anonim válasza:
Huh, ez nehéz szitu. Szerintem ülj le anyukáddal beszélgetni. Valahogy meg kellene győznöd őt, hogy tudsz vigyázni magadra, és nem csinálsz hülyeséget, ha esetleg az a problémája, hogy félt téged.
2013. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy mi a problémája. Nem nagyon beszélgettem vele még ilyenről, csak Én hülye, még mikor kicsi voltam, kb. 9 éves, akkor megígértette velem, hogy addig nem lesz barátom... De ez a srác, akivel alakulóban van, mellette el tudnám képzelni az életem. Tényleg. Tipikus álompasi, tipikus álompár lennénk... én nem is bírnék vele szakítani, mert nem tudnám megbántani, meg nem is lenne miért. a srác meg olyan, hogy kikerüli a veszekedéseket, nem lehet vele veszekedni, hűséges, tehát felőle is oké. akár férjem is lehetne MAJD, de így nagyon nem merem, és félek, hogyha most nem jönne össze, akkor nem várna rám......
2013. júl. 3. 18:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Habár mint említettem: hűséges. De nem tudom...
2013. júl. 3. 18:57
 4/9 anonim válasza:
Talán segítene az, ha anyukádnak is elmondanád, milyen rendes ez a fiú. Vagy ha megismerné, vagy ilyesmi.
2013. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát.. radikálisan hangzik, de szard le.D

mi az, hogy nem lehet pasid? mert? mert ő azt mondta? irányítsa a maga életét.. ez a Te életed, nincs joga megmondani, hogy mikor legyél szerelmes meg mittudomén... eltitkolni nem szabad semmiképp, az értelmetlen

Ez a Te harcod az önállóvá válás útján:) és ez az út konfliktusokkal van tele.. nem tetszhet mindenkinek minden... és lehet, hogy a pasi majd boldoggá tesz Téged éveken keresztül.. ennek meg anyud nem fog örülni.. de mi a cél? anyud boldogsága, vagy a tiéd? nem önző dolog, ha azt mondod, hogy a sajátod:)


de csak semmi huncutkodás! ne hozz rám szégyent:D 14 évesen amúgy még tényleg éretlenke vagy, dehát mitől lesz egy ember érett? a tapasztalattól:) (de semmi szex!:D)

2013. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Dehogy lesz itt "nagyobb" dolog.:D Mármint csók elképzelhető, de semmi nagyobb. azzal viszont tényleg várni akarok ilyen 17-18-19 éves koromig is, ameddig csak lehet, és nem lesz ciki. de az a gond, hogy anyum annyira nem ismer:S mármint tudja nagyjából, hogy milyen vagyok, csak mélyebben nem ismer, és nem tudja, hogy nem vagyok az a mai tini, hogy húúúú de menő, ha lefeküdtem már 14-16 évesen x mennyiségű pasival. nem. nekem a boldogság a célom, az tény:) de akkor is félnék megmondani neki, főleg idő előtt. vagyis ahogy ő elképzelte, hogy nem lesz addig pasim, az az idő előtt...
2013. júl. 3. 20:25
 7/9 A kérdező kommentje:
mármint nem hiszi azt, hogy az a "ribi-tini" vagyok, csak nem tudom mit hisz. azt biztos nem feltételezi rólam. csak szerintem fél, hogy olyan leszek, hogy havonta váltogatom a pasikat, meg ilyenek.
2013. júl. 3. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:

jóóó, értemértemértem:D

egyébként 9 évesen megígértette Veled... és ő emlékszik mér erre egyáltalán?:D

a szülőnek nem szabad szempont lenni egy kapcsolatban... "anyám azt mondta, hogy jöjjünk össze, úgyhogy nosza"... vagy "anyám nem engedi, hogy összejöjjünk"... ez nem sok jóval kecsegtet... "anyám azt mondta, hogy ne fingjak, úgyhogy nem... már 3 napja tartogatom, pláne, hogy két napja babot eszünk... meghalok bélelzáródásban, dehát anyám ezt mondta, akkor ezt mondta..":D azt ne hidd, hogy a szülők bármivel is többet tudnak a tinik világáról:D a saját tinivilágukról lehet, de az az idő már elmúlt, a mai fiatalok életét meg csak külsőre, sztereotípiák alapján tudja felépíteni, az meg mindig negatív..

én azt tanácsolom, hogy ne kérj engedélyt rá.. de ha randira mész, akkor (mint minden rendes gyerek) szólj hogy ekkor meg ekkor nem érsz rá, mert randevúd lesz.. "-kivel?!?!?! -egy fiúval":D és nem engedélykérés jelleggel, hanem tájékoztatás jelleggel kell ezt közölnöd:) joga van tudni, hogy elmész, hogy merre jársz, hogy kb mikorra vagy várható... esetleg mondja, hogy 8ra, 9re érj haza.. ez oké.. de nem mondhatja meg, hogy elmehetsz e randizni vagy sem... ha kocsmázni mennél, még azt mondom oké, azt megtilthatja, de ha kocsmázni akarsz, akkor úgysem tudja megtiltani:D szülőnek lenni szar dolog lehet:D


okos leánynak tűnsz:)

2013. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Emlékszik erre. Biztos vagyok benne:D

Kocsmázni. Persze. Ettől még az is jobb példa lett volna, ha azt írtad/írta volna le, hogy "megyek leugrani a hídról", mert Én biztos vagyok benne hogy soha nem fogok inni alkoholt se, nem hogy kocsmázni. az a tervem, hogy majd a kis gyerkőceimnek majd büszkén mesélem, hogy az anyukájuk soha nem ivott alkoholt:$:DDD

hát akkor lesz ahogy lesz:) köszönöm a segítségeket:)

2013. júl. 10. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!