Mi a Boldogság?

Figyelt kérdés
2008. jún. 23. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más! Nekem a szuszogó gyerekeim látványa,egy jó somloi galuska,egy séta a férjemmel kettesben...

Sok-sok apró dolog a boldogság és az ha ezeket tudod is értékelni.

2008. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

* Sokféle boldogság van az életben. De a legnagyobb talán az, amikor hosszú távollét után ismét találkozunk szeretteinkkel.


* A legnagyobb boldogság, ha tudhatjuk, hogy szeretnek azért, amilyenek vagyunk, pontosabban annak ellenére amilyenek vagyunk.


* Amikor a boldogság egyik kapuja bezárul, egy másik kinyílik előttünk. Néha olyan sokáig nézzük a bezárt ajtót, hogy nem vesszük észre azt, amelyik kinyílt.


* A boldogság, akár a jó barát, néha váratlanul állít be, többnyire olyankor, amikor nagyon el van az ember foglalva valami egészen mással.


* ...a boldogság nem földi javakon, hatalmon vagy hírnéven múlik, hanem azon, milyen a viszonyod azokkal az emberekkel, akiket szeretsz és tisztelsz.


* Nem teheted maradéktalanul boldoggá azt, akit szeretsz, akár minden kívánságát teljesíted is, ha Te magad nem vagy boldog.


* A boldogság olyan, mint a levegő: csupán a hiánya tűnik fel.

2008. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Boldogság, amikor tudsz szeretni. Feltétel nélkül, önzetlenül. Minden más ebből következik, a szuszogó gyerek látványától kezdve a fán való csodálkozásig.
2008. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság az amikor valaminek örülsz,amikor jó a hangulatod és élvezed az életet és örülsz a dolgoknak.
2008. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

l. Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa.

2. Boldogok a szelidek, mert ők bírják a földet.

3. Boldogok, akik sirnak, mert ők megvigasztaltatnak.

4. Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot, mert ők kielégíttetnek.

5. Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek.

6. Boldogok a tisztaszivűek, mert ők meglátják az Istent.

7. Boldogok a békességesek, mert ők Isten fiainak hívatnak.

8. Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa. (Mt 5,1-10.)


:)

2008. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Boldog vagyok hogy élek
2008. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi szép válaszokat! Várom a továbbiakat:)
2008. jún. 23. 23:16
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság olyan, ha törekszel rá, sose találod meg. Magától jön, amikor nem is keresed. A boldogság nem cél, hanem a kis dolgokban lelt öröm képessége.
2008. jún. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem tudom mi a legnagyobb boldogság, de szerintem mindenki rájön, megtalálja saját boldogságát, ami persze mindenkinél más és más.
2008. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Freudnak van 3 alappillére a boldogságra - sajnos csak kettőre emlékszem, viszont ezek sorrend nélkül: 1. egészség, 2. szeressen, akit én is szeretek

Sehogysem jut eszembe a 3., bocsi :S

2008. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!