Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy is van ez az ÁFA fizetés...

Hogy is van ez az ÁFA fizetés külföldről való rendelés esetén?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy magánszemélyként 22 euro a limit, ez alatt nem kell áfát fizetni, viszont ebben már a postaköltség is benne van. Na most hogyha rendelek valamit mondjuk 18 euro értékben, honnan tudom, hogy az a postaköltséggel nem-e lépi túl a 22 eurot? Tegyük fel, hogy az oldalon ahonnan rendelem (eBay) az eladónál nincs külön postaköltség feltüntetve (free shipping), akkor abban a 18 euroban már benne van a postaköltség is tehát tuti nem kell áfát fizetni? (gondolom vámon nem igen akad fent ilyen kis áru azt csak azért nem kérdeztem)

Remélem azért érthető, hogy mit akarok kérdezni, kicsit talán furán írtam le.


Köszönöm mindenkinek aki segít



2013. jún. 22. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a lényeges összeg, amit Paypal segítségével kifizetsz. Az, hogy abban miként oszlik meg a termék ára és a postaköltség, nem számít.

De én azt nem értem, hogy az eBayezés miért jelent minden magyarnak egyet a távol-keletről való vásárlással? Sokkal célszerűbb lenne Angliából vásárolni (ebay.co.uk) mert gyorsabb és nincs se vám se áfa. Szóval nem kellene a kínai dolgokkal szenvedni csak azért, mert 2 forinttal olcsóbb.

2013. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

igen, legtöbb esetben én is osztom a nézeteidet, de az olcsó

apróságokat jobban megéri Kínából.

Ment a pacsi

2013. jún. 22. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!