Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem szeretek otthon lenni,...

Ha nem szeretek otthon lenni, mit csináljak nyári szünetben? Hogyan tartsam szinten a spanyoltudásomat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem érzem magam jól itthon (az okokba nem mennék bele,nem hiszem,hogy lényeges),a gimit viszont imádom,de most elég hosszú ideig kéne lefoglalnom magam valamivel.Egy nagyon jó barátnőmmel,aki ráadásul 10 percre lakik nagyon megromlott mostanában a kapcsolatunk,nem hiszem,hogy sokat fogunk találkozni,rajta kívül nem sok olyan barátom van,akivel programokat szoktam szervezni.Arra gondoltam,hogy a spanyol nyelvet kéne valahogy szinten tartani a nyáron (kéttannyelvű gimibe járok,nem szeretnék felejteni a szünet alatt),de azt meg nem tudom,hogyan.Oké,hogy filmezek spanyolul,de ha nem beszélek,félek,hogy sokat felejtek.Ha valaki tud,erre is várok javaslatokat,hogy kivel lehetne beszélgetni.Emellett pedig valami programokat,hogy ne kelljen itthon lennem...

2013. jún. 17. 19:43
 1/7 anonim válasza:

Menj el strandra,vagy csak sétálj/biciklizz egyet a környéken (családdal,de én egyedül is szoktam menni) és beszélj az emberekhez spanyolul!Egyszerre gyakorolhatod a spanyolt,és még szórakoztató is nézni,ahogy az emberek értetlen fejjel bámulnak. :D Vagy: Ha van olyan ismerősöd,akivel jóban vagy,és van némi spanyol tudása,kérd meg,hogy szánjon rád egy kis időt,és beszélgessetek spanyolul.

Unaloműzés képpen sok mindent tudok ajánlani,de egyszerűbb,ha írsz magadnak egy listát,hogy mit szeretnél elérni a nyáron (sportolj,alakíts/készíts magadnak ruhákat,ékszereket,stb.)

2013. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!:)
2013. jún. 18. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal egyszerűbb, ha beiratkozol egy félintenzív spanyol tanfolyamra az egyik nyelviskolába. Én angolozni fogok a nyáron, most készülök rá, szeptember 2-ig angol tanfolyamozni fogok. :-)


Mondjuk én szeretek itthon (élettársam van) lenni! :D

2013. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rá pénzem,de köszönöm az ötletet.:)
2013. jún. 20. 11:16
 5/7 anonim válasza:
taníts meg valakit spanyolul:D
2013. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem megtaníthatsz! :D (Komolyan írtam) :))


18/L 2.voltam

2013. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már rájöttem,elkezdek olaszul tanulni.Úgyis tervem volt,hogy még az egyetem előtt megtanulom,hát itt van rá 2 és fél unalmas hónapom,hogy megalapozzam az interneten található leckékkel.Még egyszer köszönöm az ötleteket!:)
2013. jún. 20. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!