Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki elkövet egy tulajdon...

Neuhauser László kérdése:

Ha valaki elkövet egy tulajdon elleni szabálysértést, és a hozzájárulása nélkül megjelenik egy újságban, tehet panaszt valahol?

Figyelt kérdés
egy haverom csinélt egy hülyeséget, és tiszta ideg, amiért benne van a megyei újságban

2013. jún. 12. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Ha rendőségi körözés alatt áll, akkor nem.
2013. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem áll körözés alatt, és ezelőtt semmilyen rendőrségi ügye nem volt.

A szóban forgó ügy is lezárult, kapott 5 nap közmunka büntetést...


Más. Ha engem kirabolnak, és a tárgyalásról, stb. bekerül egy cikk az újságba, anélkül, hogy hozzájárultam volna, akkor mit tehetek?

Mert nem kérdeztek meg, hogy betehetik-e.....

(Bár most már semmit, mert régi ügy, csak érdekel..)

2013. jún. 13. 00:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a tárgyalóterem nyilvános helynek számít-e. Régen egy ici-picit tanítottak nekem sajtójogot is. Akkor úgy mondták, hogy nyilvános helyen bárkit lehet fotózni (de zaklatni ezzel nem). Közzétenni engedély nélkül is lehet, ha háromnál több személy szerepel rajta. Ha csak három, vagy kevesebb, akkor mindenkitől írásos engedély kell a publikáláshoz.
2013. jún. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

fotó nincs, csak a nevem és az elítélt neve

(, mármint a második kérdésre írom ezt)

2013. jún. 13. 16:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen minőségben? Úgy kell belőled mindent kihúzni.

Társtettes, gyanúsított, bűnsegéd, tanú? A neved azonosít téged? Azaz azon a néven mások számára is egyértelműen téged említenek, nem csak azonos nevűt? (Nem az kérdezem, hogy te tudod, kiről van szó, hanem másik is tudhatják?)

Illetve származott-e anyagi-erkölcsi károd az esetből.

2013. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megjelöltek, mint sértettet, teljes névvel, valamint a gyanúsítottat szintén teljes névvel


Igazából nem zavar, csak elég furcsánakl tartom a dolgot


Főleg, hogy nem sok az enyémhez hasonló nevű ember él a környéken, sőt, Magyarországon se gyakori a "Neuhauser" vezetéknév

(Akad néhány, de nem sok)

2013. jún. 13. 19:42
 7/10 A kérdező kommentje:

Azaz, egyértelmű volt, hogy rólam van szó

Kellemetlenség abból származott, hogy az elítélt roma származású, és így az újság jóvoltából is sok más roma tudta meg, hogy mi történe, és ezért meg akartak verni, mert "börtönbe juttattam egy romát" .....

2013. jún. 13. 19:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Most azon háborogsz egy anonim felületen, hogy kiírták a nevedet, mert egy romát börtönbe juttattál.

Akkor most azért írtad ki a nevedet önmagad, hogy ha elfeledték volna kit kell verni…

Szerintem kérd ennek a beírásodnak a törlését!

2013. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Izé, de hülye vagyok, hiszen kiíratod a neved. Na, szóval nem értelek.
2013. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta már nem izgat a dolog
2013. jún. 14. 00:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!