Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a szamovár?

Mi az a szamovár?

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 15:58
 1/6 anonim válasza:
100%
A szamovár az oroszok teafőző eszköze. Egy nagy díszes ballon szerű szerkezet, amelyben a fizet forralják fel és áztatják benne a teafüvet. Egy kis csap segítségével lehet kinyerni belőle az italt.
2008. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
igen ahogy elöttem leírták. van elektromos és hagyományos (azt hiszem olaj tüzelésü) na most a hagyományos müködö (ami nem csak disz) az mütárgynak számít és igen sokba kerül, tilos oroszországbol kivinni csak úgy lehet mint egy mütárgyat papirokkal. nagyon sokba kerül.
2008. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ez furcsa mert pl az express.hu(NEM REKLÁM) láttam egy pár ilyen és működőképesek is voltak és csak ilyan 5-8 ezer forintért voltak...
2008. jún. 20. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"a szamovár, ugyanis nem teaföző, hanem vízforraló."

Idézet innen:

[link]

Van amelyik értékes műtárgy, de sok a gagyi is. Nos azok az olcsók!

2008. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
itt az igazi szamovárra gondoltam, az elektromos és hamisitványok más országban készültek nem mütárgyak, de ez jelképe oroszországnak és ezért az eredetik védettek.
2008. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszhoz: nem főzik, áztatják benne a teát. Csak vizet forralnak benne, és egy edényben tea-sűrítményt készítenek. Ezt szokták aztán a szamovár tetején lévő "koronában" melegen tartani, teakészítéskor meg a pohárba egy kis sűrítmény + a forró víz.
2008. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!