Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kedves Felhasználók! Édesapám...

Kedves Felhasználók! Édesapám szeretne építeni egy kemencét a kertbe, de a szomszéd kifogásolja mert hogy nagyon füstölni fog. A szomszéd feljelenthet minket azért mert nagyon füstöl? És kell e építési engedélyt kérni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 7. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Feljelenthet, ha nagyon füstöl, de ne füstöljön. Ha nagyon nem tetszik neki, akkor nem a feljelentés a kérdés, hanem a harag. Ha eddig nem volt bajotok egymással, talán jobb a békesség, s ne legyen kemence.

Ha nagyon szeretnétek – és egyébként nem az a dörmögő típus, hanem normális – akkor vonjátok be a dologba. Trükkösen kérjen a papád tőle tanácsot, emlegesse, hogy majd őt is meghívjátok egy jó kis kenyérlángos sütésre, vagy hasonló.

A jogi részét nem tudom, de nem a bíró és nem az ügyvéd az, akivel egy utcában éltek.

2013. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

neharagudj és ha veszel egy grillezőt és kiteszed?

Tudtommal egy kemence nem épületnek számít.

Máshová tudjátok építeni a kemencét ahol neki nem lessz útba?Amúgy azoknak van kéménye szal ha füstöl is azt is magasba lövi a füstöt.Szerintem ebbe így beleszólása nincs a szomszédnak,viszont ha nagyon füstöl akkor és elárasztja a szomszédot az ugyanolyan mint a csendháborítás... kb.

Szerintem köcs ög a szomszéd,meg irigy,Tegyétek a másik oldalra ahol nem ő lakik és be kap...ja szerintem.De ha nem építítek meg akkor légyszi a kedvemért csináljatok rendszeresen bográcsot!!! ott ahol nem jó neki! :)

2013. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!