Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire éri meg gyógymasszőrn...

Mennyire éri meg gyógymasszőrnek tanulnom?

Figyelt kérdés

2013. máj. 27. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

nem rossz meló, de az utóbbi időben felhígult a dolog, és kezdünk sokan lenni a piacon:S


és bár ha meggyőzlek, konkurenciát csinálok magamnak... de ha van érzéked hozzá, akkor megéri belelesni:) csak tudnod kell pár dolgot a szakma tanulásáról..

-2 év

a tanfolyamok, képzések, amik pár hónap alatt masszőrt képeznek belőled - vagy legalábbis ezzel hirdetik magukat - nem mások mint sarlatánok! találkoztam olyan masszőrrel, aki mondta, hogy ilyenben végzett, és kiderült, hogy olyan fogásokat használt, ami nem egyszerűen nem gyógyítottak, de egyenesen életveszélyesek voltak! 2 éves OKJ képzés (vagy jövőre már tudj' Isten mi lesz belőle:S )


-sok lexikális tudás!

gondolom nem meglepő, de ismerned kell a test legtöbb izmát, annak magyar és latin nevét, eredését, tapadását, és működését.. ez még nem olyan nagy dolog, meg lehet tanulni... ami inkább fusztráló az az, amire soha nem lesz szükséged pályád folyamán: pszichológia, belgyógyászat, traumatológia, neurológia.. igen, az agy felépítését és működését is ismerned kell.. állambácsi szerint van közünk hozzá:D


el kell viselned, hogy a kéthónapos tanfolyamos birkák, akik jádekővel, csokipakolással és füstölőkkel próbál gyógyítani, egyenértékű Veled, aki két évig keményen tanultál nem kevés dologról..


illetve hát még annyi, hogy ha esetleg fiú vagy, akkor felvetülhet, hogy milyen jó dolog tini lányokat masszírozgatni, mennyire szeretik és milyen kellemes hangokat adnak ki... jah... a páciensek átlag életkora 50 fölött van:D és mivel GYÓGYmasszőr, ezért gyakran kövér, jajgató, hülyeségekről locsogó, házsártos, panaszkodó, ödémás nőszemélyeket kell simogatnod... ozzáérni olyan pontokon, mint például a talp, ami esetenként nem túl tiszta, esetleg fenék, ami szintén nem túl fitnessbe illő:D

és hozzá kell érned, nem válogathatsz:D


mondjuk az is igaz, hogy ha jól szervezed az életed, azért bőven meg lehet élni belőle:) de hosszú távon az ízületek elfáradnak, mert kemény munkáról van szó, szóval érdemes még mást is kitanulni mellé:)

2013. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tartalmas választ, sokat segítettél! :)
2013. máj. 27. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

"de hosszú távon az ízületek elfáradnak, mert kemény munkáról van szó"


Melyik munkánál nem fáradnak el az ízületek?? mindenki ezzel a sz@rsággal jön hogy jaj az ízületek. Agy programozónak is bajai lesznek ha helytelenül ül napi 8 órában, és egy orvosnak is aki 10-15 órákat műt, végig állva.


Ha feküdnél egész életedben akkor is lennének bajaid a semmittevéstől, izomsorvadás, mentális problémák, stb.



Szóval ezt ráfogni bármely szakműára hogy azért ne csináld mert egészségügyi bajaid lehetnek, nos ezzel az erővel meg se szüless mert az élet egy szívás és szenvedés.



"és hozzá kell érned, nem válogathatsz:D "


Ez nem igaz! Igen is válogathatsz. Amikor szállodába dolgoztam és a csávó lejött hozzám edzés után masszíroztatni, izzadtan és büdösen, én megmondtam neki, hogy miután lefürdött megmasszírozom, de míg nem fürdik le hozzá sem érek. Hívta a főnökömet, az meg illedelmes formában elküldte a jó *** anyjába. Mindennek van egy határa, higéniás munkának meg főképp.


Egy orvos se műt meg egy csövest anélkül, hogy át nem esik egy alapos fürdetésen, avagy nem fertőtlenítik le az adott testrészét.



" ezért gyakran kövér, jajgató, hülyeségekről locsogó, házsártos, panaszkodó, ödémás nőszemélyeket kell simogatnod"


Újabb általánosító baromság.


Egy kórházban igen, igaz hogy ez a helyzet, de egy szállodában illetve egy hajón nem ezen emberek vannak, és ott is van gyógymasszőr. Egy konditeremben szintén nem ilyen emberek vannak. Egy wellness/fitness/nyaralóövezetben/sportklubbokban/iskolákban szintén nem a fenti emberek a felhozatalok.


Rengeteg sportcsoport van, kézisek, kungfusok, táncosok, stb. illetve irodában dolgozók akiknek el kell(ene) a masszőr, mert szükségük lenne rá. De 5k+os órabért nem fogják megfizetni fejenként.


Ha alkalmazott masszőr vagy akkor ne csodálkozz az igénytelen embereken, ha meg vállalkozó akkor te válogatod össze hogy kit kezelsz. Én vállalkozó vagyok, és volt már olyan akit megkértem hogy keressen mást, avagy fogja be a száját masszázs alatt, mert nem szeretem ha kritizál illetve ha a magánéletemben turkál.



Amúgy meg a gyógymasszőr nem diagnosztizál hanem ellát. De mivel vannak kontraindikációk/tiltások/ minden masszázsnál, egy egyszerű hátmasszázsnál is. Így mondhatom azt, hogy nem kezelem, hiába jött az orvostól a beutalójával, hogy mégis. Ezért kell ismerni a neurológiát, traumatológiát, anatómiát elég magas szinten.



Megéri e elvégezni? Ha a pénz miatt vágsz bele, és 0 érzéked illetve empátiád nincs az emberek felé, akkor inkább ne! Ha nem a pénz motivál hanem a segíteni akarás akkor igen.

2013. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokmindenben igazad van, de a kerdezo GYOGYmasszorrol kerdezett, ami azt jelenti, hogy nem szallodaban mukidik a dolog, es nem is SPORTmasszor, aki sportolokat, vagy gyurmagyurikat nyomkodna
2013. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyógymasszőr vagyok és dolgoztam már szállodában, sportolókkal, kórházban és idénymunkán hajón is.


Gyógymasszőr nem csak gyógymasszázshoz érte, mivel a svédmasszázs az alapja + ezt kiegészítik a betegségek. Illetve ugyanúgy le tud gyúrni egy sportolót is, nekik is ugyanazon/ugyanolyan izmai vannak mint a többi embernek, csak nagyobb terhelésnek vannak kitéve.


Azért mert valaki gyógymasszőr az nem jelenti azt hogy csak és kizárólag kórházban helyezkedhet el. Pont ezért szép ez a szakma, mert több helyre is eljuthatsz vele.

2013. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!