Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt nem reg talaltam az...

Ezt nem reg talaltam az oldalon, de nem ertem a lenyeget:$Ti ertitek?

Figyelt kérdés

Volt egyszer egy város, amelynek a lakói nagyon szerencsések voltak. Bármi gondjuk, bajuk volt, bármi javítanivaló vagy egyéb munka adódott, azt csak úgy kellett hagyniuk, és másnap reggelre valaki elvégezte, megcsinálta mindet. Ez persze nem hagyta nyugodni a polgárokat. Addig addig agyaltak a dolgon, míg kitalálták, hogy meglesik éjjel a jótevőjüket, és megkérdik, mivel érdemelték ki ezt a jó sorsot? Addig is amíg múlt az idő, találgattak. Ki manókra tippelt, volt, aki egyenesen Isteni közbenjárást emlegetett. Hát amíg így tippelgettek, elmúlt az éjjel, eljött a hajnal, és a munkák nem lettek elvégezve. És azóta sem, soha. Mára ez a város is olyan mint a többi, ha beázik a tető, maguk csinálják meg, ha ki kell takarítani, azt is...


Ennyi a történet.


2009. okt. 5. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki kíváncsi, az magára vessen? O.o Szerintem valami vallásos emberke gondolatszikrája lehet ez a sztori, így példázva, hogy ha vakon hiszel az Istenben, és mindenre bólogatsz kérdések helyett, akkor boldog lehet az életed, különben csak közönséges emberi sorban kell majd "tengődnöd".
2009. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem értem, de a tanulság annyi, hogy ne legyél kíváncsi :D

amúgy ezt miért a szerelem szex témába raktad? :D

2009. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez arra akar rávilágítani, hogy ha jó történik velünk, ne boncolgassuk, ne filozofáljunk rajta annyi ideig, hogy elveszítse a varázsát, hanem örüljünk neki és élvezzük. Én ezt láttam benne, de lehet, hogy más pedig éppen mást vesz észre. Ki tudja:)

17/L

2009. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a történetekben éppen az a jó, hogy nem szájbarágósan adnak át valamit, hanem mindenki azt olvas ki belőlük, amit akar, amit tud, amire képes, amire éppen szüksége van. Ennyivel több és kevesebb is, mintha valaki konkrét tanácsot, teendő-listát ad válaszul egy kérdésre.


Én is azt olvastam ki belőle, hogy ha valami jó történik velünk, annak nem feltétlenül az az oka, hogy kiérdemeltük. És elég, ha örülünk neki. A vallásossághoz szerintem nincs köze, mert ez csak egy hasonlat, párhuzam, példa. Épp úgy megáll, ha beázott tető javítása helyett azt írom oda, hogy van valaki, aki szeret. Önmagamért. Én meg felboncolom, hogy megtudjam, miért szeret? A helyett, hogy simán élvezném... ;)

2009. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, ők maguk dolgoztak egymásért.
2009. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ertem mar:DKoszonom:)
2009. okt. 8. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!