Hogy kell Fodros ruhát varrni?
Sziasztok, amatőr vagyok még varrás téren!
Eddig csak fel aljaztam, és egyszerű ruhákat varrtam. Ehhez hasonló fodros rucikat hogy kell varrni: [link]
Ez egy többrétegű organza ruha, így elsőre úgy tűnik, hogy csak az anyagtöbblet és a rétegek miatt van fodros hatása. Ilyet elég könnyen lehet varrni, csak sok anyag kell hozzá. Oktatóvideók:
Fodros ruhát készít, könnyen érthető:
http://www.youtube.com/watch?v=eHIJrRajmeA
http://www.youtube.com/watch?v=3lk36V9uVdA
http://www.youtube.com/watch?v=mJWYNjc7oTM
Egyszerű körfodor: (circular frills) (a videón a csaj azért bátor, hogy mérés nélkül szemre vágja az anyagot :)
http://www.youtube.com/watch?v=Pz8Z_XUQ_1k
A ruha, amit belinkeltél, egyre rövidebb rétegek egymás fölé varrásával készült, egy kis anyagtöbblettel, amit enyhén fodrosra behúztak felvarrás előtt. Remélem, segíthettem! :)
Ha amatőr vagy, ne ezzel kezdj. Az oktatóvideókat meg felejtsd el, nem jók semmire, csak ha már tapasztaltabb vagy és érted is, miről van szó. Amatőr szinten annyit érnek el vele, hogy mindenki elkezd a nagyvilágba, minta és elvarrás nélkül szabni-varrni, aztán egy életre elmegy a kedve az egésztől.
Menj szépen, vegyél egy burdát, abban részletesen le van írva milyen anyagból mennyi kell és lépésről lépésre mit hogyan kell tenned.
Kedves Kérdező! Ha érted a Burda leírásait, a szabásmintaíven el tudsz igazodni stb., akkor az a járható út (szerencsés vagy, ha érted). Nekem nem jött be a Burda, nem szeretek annyit kínlódni egy ruhával, ezért egy másik, régi ruha szétszedésével és lemásolásával szoktam ruhát varrni, de legtöbbször egy olcsón megvett alapruhát alakítok át (főleg az elején, amikor még nem láttam át, hogy áll össze egy szabásminta 3D -ben, ehhez folyamodtam.) Nekem az oktatóvideók segítettek rengeteg dologban, ezen túl. Sokszor, ha nem akarok vesződni bonyolult részletekkel, vagy drága őket külön megvenni (újonnan az anyagot, gombokat, cipzárakat stb), akkor sokszor olcsóbb egy egyszerű "alapruhát" beszerezni, amit aztán kevés munkával, egyszerűen fel lehet díszíteni, át lehet alakítani (én használtan veszek minden anyagot, anyagnak való ruhát, mert sokszor kiváló minőséget kapok sokkal olcsóbban így, pl. tiszta gyapjút, olasz selymet, lenvásznat, pamutot, amit méteráruban nehezen és nagyon drágán lehetne csak újonnan venni). Ezt a ruhát úgy készíteném el, hogy a képen láthatóhoz legközelebb eső árnyalatú, átlátszóságú anyagot keresnék (aminek sok neve lehet attól függően, hogy miből készül), ehhez való cérnát (finom anyagokhoz valót) és vékony, kényes anyagokhoz való, új tűt (a használt tű sok ilyen kényes anyagot összehúz). Egy átlátszatlan alaprétegre rétegezném fel az áttetsző anyagból pontosan kiszabott részeket (attól függően, milyen sűrű, milyen típusú fodrot szeretnél, kell az anyagot kiszámítani). Kérd a ruhához hozzáértő segítségét, mert, ha nem már egy kész ruhára dolgozod fel a rétegeket, hanem magad akarod elkészíteni minden részét, akkor kell egy gyakorlott varrónő segítsége.) Jó,ha először egy olcsóbb, maradék, vagy használt anyagból készítesz próbaruhát.
Nekem az oktatóvideók, könyvek sokkal többet segítettek, mint a Burda, de lehet, neked az jön be jobban :) Egy autodidakta sokszor máshogy áll hozzá, mint aki mástól tanulja a varrást. Nekem nem ez a szakmám, csak a hobbim, de pont emiatt keresek olyan megoldásokat, amik pénztárcakímélőek és leegyszerűsítik a munkát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!