Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges-e új életet kezdeni...

Lehetséges-e új életet kezdeni Ausztriában úgy, hogy keresek egy albérletet, kibérelem, és úgy keresek ott segémunkát magamnak?

Figyelt kérdés
1,5 millió forint készpénzzel rendelkezem, a többit már feléltem, mivel a dél alföldön ha nincs munka, akkor nincs, ha van, se fizetik meg. Betelt a pohár elegem van. Két kisgyermekünk van, albérletben élünk, nincsen családunk, akire számíthatnánk (nem anyagi értelemben gondolom). Szeretnék kockáztatni, mert úgy érzem, hogy ennél nagyobb baj, mint hogy itt fog felkopni az állunk Magyarországon kilátások nélkül, nem történhet. Az egyik gyerkőc pár hónapos, a másik 3 éves. Merjünk-e belevágni?
2013. máj. 10. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
nyelvtudás nélkül semmiképp. az iskolai nyelvtudást el kell felejteni. ismerni kell a bürokráciát. az összes ide vonatkozó jogszabályt. másfél millió egy családnak nem keret egy kiköltözéshez. egy embernek elmehet, kaució, meg a többi. de azt el kell felejteni, hogy ott az ember ölébe esik egy meló. tudom jól, kint melózok én is. ráadásul, most meg még kicsit a kinti gazdasági helyzet le is lanyhult egy kicsit, nincs annyi beruházás. nekem mákom van, jó helyen vagyok, napi szinten ingázok, olyan helyen ahol "kellek" igaz most táppénzen vagyok, munkahelyi baleset miatt, ágyhoz kötve, 100% táppénzen, kinti kórházból hazaadva, kinti kontrollra, kezelésre járva. de hiú reményeket nem kell kergetni. itt szombathelyen az utóbbi évben épp az ilyen esetek szaporodtak meg, boldog boldogtalan jön az ország keleti-déli végeiből a csoda reményében, aztán eladósodva haza kullogva az itteni munkaügyi központban, hivatalokban kuncsorognak segélyért. az biztos, kinti fizetésből nagylábon élni csak ingázva lehet. ha kint él az ember a járulékos költségei jóval nagyobb összegben viszik a keresetét mintha ingázna. fix hely ismeretség nélkül, az ország túlsó végéből családostul eljönni eléggé felelőtlen dolog. arról nem is beszélve az adminisztráció, bürokrácia a kezdeti időben annyi utazással jár, hogy csak na. én végig bohóckodtam párszor ismerősökkel, de soha többé...
2013. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Azt is hozzá kell tennem, mikor itthon dolgoztam Vas megyeiként ha hétvégén is melóztam, akkor se volt megtakarításom. És sosem éltem nagy lábon...örültem, hogy 2005ben 68ezer forintot adó munkára el tudtam menni, és abból el vegetálni.

Itt a probléma, hogy a téveszmék, tévhitek az ország nyugati feléről, meg a külföldi létről ily széles körben terjednek. És bosszantó!

A szocializmusban mi itt (Vas, Sopron, Zala) voltunk az elzártak senki nem jöhetett ide, támogatásoktól mindentől elestünk amit elértünk, a szüleink érték el a saját erejükből, relatív élhető határmenti életet teremtettek. Ami fejlesztés volt az honvédelmi fejlesztés volt.

Az utóbbi időben meg a helyi tősgyökeres munkaerő marad munkanélkül, mert olyan mértékű lett a megyéinkbe való bevándorlás, hogy a helyi munkalehetőségeket messzi túlszárnyalja.

A hatalmas munkaerőnek köszönhetően a fizetések csökkennek, stagnálnak, válogathatnak a cégek.

Szerencsére a határmenti osztrák tartományokban már-már az összes munkalehetőség telített, az osztrák munkanélküliség is növekszik. Nem keresnek olyan mennyiségű munkaerőt mint ami ki áramolna.

Volt nyírségi katonatársam mondása jut eszembe amikor annak idején eljött hozzánk itt Szombathelyre kimenőkor, meglátta kis öreg házunkat, és annyit mondott, "hát jól van, ennyi a tehetség, ezzel kell élni".

Most én is csak ezt mondom. Ami a tehetség, azzal kell élni!

2013. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az előző nagyon jól írta! Én is idekinn vagyok, és a családom pedig otthon. Én úgy tervezem, hogy ha már minimum 2 éve kint dolgozok csak akkor hozom ki a családom. Miért? -Addig lesz annyi megtakarításom, hogy belevágjunk, és addigra látni fogom, hogy érdemes-e belevágni családostól.

Én a helyedben először úgy mennék ki , hogy család nélkül, és mikor előkészítetted a terepet akkor vidd a családodat is! Idekint 1, 5 millió nem sokáig tart mikor egy albérlet havi 200-250 ezer/hó a kaucióról nem is beszélve....

2013. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!