Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hallottam hogyha vki megpróbál...

Hallottam hogyha vki megpróbálja ellopni a postástól a pénzt, akkor vmi festék automatikusan rámegy a pénzre, hogy is működik ez?

Figyelt kérdés
nem lopni akarok csak tudni akarom:) a biciklijén vannak a festékek?pedig a biciklin nem is nagyon hordja a pénzt nem?
2008. jún. 16. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, hogy valóban használnak-e ilyet.

Valami ismeretterjesztő műsorban láttam.

A "festéktartó" a táskában van. Ha nem megfelelő módon nyitják ki a táskát (vagy veszély esetén maga a postás nyomja meg a titkos gombot), akkor a beépített készülék összefröcsköli a pénzt, amit azután semmire sem lehet használni mert mindenhol tudják, hogy az lopott pénz. A pontos technikára nem emlékszem, de ahogy a postásaink ócska táskáit elnézem... én nem hiszem, hogy lenne benne ilyen titkos fegyver. :D

2008. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Anyum postás ugyhogy tuti infókkal rendelkezek :) a festékpatron nem a táskában hanem a pénztárcában van, a pénztárca pedig rávan kötve a táskán keresztül a biciklire. Kétféleképpen lehet szétrobbantani: erőszakos felnyitás vagy a postás húzza ki a dugót, vagy a postás ha egy bizonyos méternél tovább megy el a biciklitől (ezt asszem le lehet kötni ha pl panelházba megy be a postás) és akkor szétrobban a patron és kimoshatatlanul és felismerhetetlenül összeroncsolja a pénzt, amit a Nemzeti Bank természetesen becserél. Sokszor fordul elő hogy véletlenül durran szét... akkor szerencsétlen postásnak perkáznia kell. Remélem segítettem :)
2008. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Köszönöm a pontos infót. Lám, inkább hallgatnom kellett volna. :))

2008. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is postás, az utolsó előtti válaszadó mondta jól, csak annyit tennék hozzá, hogy nem mindenhol dolgoznak biciklivel a postások, itt pl ilyen kiskocsit húznak, és csak simán a pénztárcában van a festékpatron, az pedig beleerősítve a táskába.
2008. jún. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz mit szóltok, amit a Barátok Köztben mutatnak, hogy Géza hülye fejjel felfeszítette a pénzes kazettát, a festék eldurrant és festékes lett a pofája meg a haja is. Ő meg ott dekkol a pincében és várja a csodát, hogy majd lejön magától.


Szerintem magától biztosan nem jön le, ha vízzel nem is, de valamivel viszont biztos le lehet mosni, és hát attól hogy ül nem fog lejönni, minimum mosakodnia kéne rendszeresen akár órákig suvickolni.


Ti mit gondoltok?

2011. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!