Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki írta ezt az idézetet,...

Ki írta ezt az idézetet, illetve, honnan van? Melyik könyv, sorozat, stb?

Figyelt kérdés
"Emlékszel, amikor azt mondtad, éljünk együtt boldogtalanul, hogy boldogok legyünk? Abból is tudhatod, mennyire szerettelek, hogy minden erőmmel azon voltam, hogy ezt megpróbáljam. De egy barátom fantasztikus helyre vitt el nemrég, úgy hívják Augusteum. Augustus császár építtette végső nyughelyének. Amikor a barbár törzsek betörtek Rómába, ezt is lerombolták. A nagy Augustus, Róma első igazi császára nem láthatta előre, hogy a világ legerősebb birodalmának fővárosát egy napon lerombolják. Ez az egyik legcsendesebb, legelhagyatottabb hely Rómában. Az évszázadok során a város terjeszkedett, körülvette. Olyan, mint egy értékes heg, mint egy fájdalmas szívdobbanás, amitől nem tudsz szabadulni. Mind azt akarjuk, hogy semmi se változzon, David, inkább élünk boldogtalanul, mert félünk a változástól, attól, hogy leromboljunk valamit. De amikor körülnéztem azon a helyen, és láttam, miken ment keresztül, láttam, hogy bár felégették, kifosztották és meggyalázták, képes volt újjáépülni, és ez bátorsággal tölt el. Talán az életem mégsem olyan kaotikus, csupán arra kell ügyelnem, hogy ne ragaszkodjak semmihez. A rombolás áldás, mert ez az egyetlen út az újjáépüléshez. Itt, az örök városban, az Augusteumban sikerült megértenem, nyitottnak kell lenni a változásra. Jobbat érdemlünk annál, mintsem azért maradjunk együtt, mert félünk attól, mi lesz velünk, ha elválunk."

2013. ápr. 22. 16:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!