Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyöngyszövéshez milyen gyöngy...

Gyöngyszövéshez milyen gyöngy kell, mintákat valaki linkelne még?

Figyelt kérdés

Olyan gyöny amik egyforma méretüek de nem tul drága,melyik,milyen?Találam énis oldalakat meg néhány jó mintát de olyanra gondoltam ahol "sok" van !!

köszi előre is



2013. ápr. 21. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a cseh kásagyöngyöt használtam az nagyon jó szerintem bár lehet, hogy picit drága. A mintákat pedig magamnak rajzoltam egy kockás lapra :) Azt még most is szoktam néha :)
2013. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kínai, távol-keleti kását nem javaslok, kivétel, ha van türelmed a nagyon ronda darabokat kiszedni. (Volt nekem, hogy 5 g-ból 1 maradt használható.) Ár-érték arányban inkább a cseh kása, sokkal jobban megfelel. A szemétgyöngyöt a gyöngyfűzés tudja csak felvenni. :)

Nem is merem javasolni a japán gyöngyöket (toho, miyuki delica), az a túl drága kategória, gyöngyszövéshez meg nem kell ilyen mértékű pontosság (bár abból az igazán szép, de japánt inkább a peyote, gyöngyhorgolás igényel).

Jó minta könyvben is van. A neten valaki feltöltött egy gyöngyszövés könyvet - elég nagy, azt hiszem, 200 oldal szkennelt pdf. Ha megtalálod, hasznos tippeket adhat.

Javaslom, a magyar irodalom relatív szegénysége miatt a külföldi linkeket. Nem kell hozzá tudni a nyelvet. :) Google, képkeresés segít ("bead loom pattern").

A másik: sok tervező program van a neten, a BeadTool ingyenes verzióját használtam én sokáig. Van egy német, még nem próbáltam, Perlen-Tool a neve. Mindkettő enged képet importálni, tehát ha van ábrád, ennek segítségével tervezhetsz. (Papíron is lehet, jó minőségű fénykép és kockás lap kell hozzá.) Vagy keress goblein, keresztszemes képeket: majdnem ugyanaz a minta, csak gyönggyel.

2013. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!