Pearl Harbor,1941. december 7. Japánok miért támadták meg az amerikaiakat? Mi volt az oka a támadásnak?
Az USA nem nézte jó szemmel a Japánok hódító politikáját és mindkét félnek érdekeltsége volt a Csened-óceánnal szemben.
Az USA már a támadás előtt tudomást szerzett a készülő légitámadásról,de mivel Amerikának gazdaságilag érdekében állt az hogy belépjenek a háborúba szükségük volt egy indokra hogy a közvélemény támogassa a hadba lépést ezért nem tettek óvintézkedéseket.
Tudtommal az atomtámadás csak egy "próba" volt,ha már háborúban állnak akkor kipróbálják az új bombát.
A Csendes-óceán gazdaságilag kiemelkedő volt mindkét fél számára ezért tört ki a háború.
Nem igazán lehet megmondani hogy ki volt a "rossz".
A Japánok ugyanúgy terjeszkedtek,és a kezdő lökést ők adták meg a háborúnak a bombázással.
A háborúkat nem lehet jókra és rosszakra osztani.
Mindig voltak háborúk a jobba gazdasági helyzetért/nagyobb felvevőpiacért,bármelyik másik ország lehetett volna az USA helyében,szerintem ők is így cselekedtek volna,az országoknak nem az erősségük az egyezkedés.
Szevasztok! Ez mind igaz, csak az "atombomba-kipróbálással" kapcsolatban tenném hozzá, hogy Einstein a szerkezetet eredetileg a németeknek szánta, ellenük viszont nem lehetett bevetni részint a földrajzi helyzete (kiszámithatatlan utóhatások az egész kontinensre), részint a szövetséges csapatok veszélyeztetése miatt. Maradt tehát Japán...
És még valami: a bombát nem "gonoszságból" épitették - meg kellett előzniük a németek hasonló törekvését (az atomhasadás elméletét Otto Hahn prof. irta le még a háború előtt, ha ez a fegyver Hitler kezébe került volna, a végeredmény elképzelhető...)
Ha tetszett, kiegésziteném még néhány "mazyolával": a németek meglehetősen közel jártak az első működő példány elkészitéséhez, ezt igazolja többek közt a nemrégen egy németországi barlangrendszerben talált, hatalmas mennyiségű radioaktiv hulladékot (az urán dúsitás melléktermékét) tartalmazó vashordó. Ott cseszték el, hogy - a mikrohullámú radarhoz hasonlóan - a régi megoldásokhoz folyamodtak: a neutron-lassitáshoz nehézvizet akartak használni, márpedig Európában akkortájt ilyent csak egy kis norvég vegyiüzem (Norsk Hidro) állitott elő, kis mennyiségben (ráadásul norvég partizánok angol segitséggel ezt a gyárat is felrobbantották, de a gyártás végül is megoldható lett volna Németországban is).
Ha ehhez hozzáveszed, hogy Werner von Braun ezidőtájt sikeres kisérleteket folytatott a peenemünde-i kutató bázison az AA4-es 3 lépcsős rakétával (ami egyébként később az amerikai Gemini-program alapja lett) - hát, eléggé hátborzongató kép alakul ki, nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!