Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szabad lázmérőt meleg vízbe...

Szabad lázmérőt meleg vízbe tenni? (folyt. Lennt)

Figyelt kérdés

Vagy akkor elromlik? És hogyha beleteszem mondjuk langyos vízbe, akkor ugyanannyi fok lesz rajta mint eddig, vagy fölmegy?

Nem szeretném kipróbálni, és beteget játszani vagy ilyesmi, csak egyik bnőm kérdezte tőlem ma. Én meg kiváncsi vagyok. :)


2009. szept. 23. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nem lesz a lázmérőnek ha meleg víz alá teszed,csak a hőmérsékletet mérve megemeli...de utána szárazra törlöd,lerázod a hőmérőt,és újra rendesen mérheted a hónod alatt a lázadat...
2009. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, term. felpontoztalak :)
2009. szept. 23. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én úgy szoktam, hogy elkezdem dörzsöli a végét pl. a takaróba vagy a ruhámba :D Persze kell egy kis gyakorlat, hogy meddig csináld mert nekem egyszer 42-3 lett xD
2009. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha higanyos, akkor bele teheted melegvízbe, csak ne hogy túl menjen. Hideg vízbe hiába teszed, azzal nem megye lejjebb, mert nem fér el a higany abban a szűk csőben. Az elektromos lázmérő nem méri meg a melegvizet, mert az az ember elektromos szintjét méri (vagy valami ilyesmi, de nem a hőmérsékletet).
2009. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi ezeket is :)

Második válaszoló, kedvet kaptam, lehet hogy hogyha egyszer lógni akarok megcsinálom XDXDXD

Bnőm egyébként nagyon örült, ő is köszöni, meg is kapta a tesiből a felmentést a 2000 m futásból. :)

2009. szept. 24. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!