Irodalom és film kapcsolata (A Noszty fiú esete Tóth Marival) Irodalom tételhez kellene segítség.2-3 oldalt kellene írni a regény és film összehasonlításáról.7 szempont és 1 oldal (töltelékszöveggel) mik vannak még?
Befejezés: A könyvben Ferit nem érdekli a megaláztatás, egyedül távozik, szinte elmenekül, de közben arra gondol, hogy van még lány bőven és velük együtt hozomány is van. Ez mutatja, hogy nem fog megváltozni. A filmben a családjával távozik és a könyvbeli gondolatait apja mondja neki. Ez általánosabbá teszi azt, hogy az egész dzsentri romlott.
A főispánná kinevezés és Kopereczky beiktatása részletesen megjelenik a filmben, azonban a boglányi szolgabíró megválasztása nem. A főispáni beiktatás humoros, valószínűleg ezért jelenik meg a filmben is. A szolgabíró választás csak egy humoros megjegyzésben jelenik meg.
Tóth Mari nem tartja magát szépnek, a filmben is megjelenik egy utalás a véleményéről. (a szüreti bálon Mari virágot tűz a hajába, de amikor kiesik, Ferinek adja, mondván, úgysem szép. A virág Marit jelképezi)
A hozományvadászatra utal a pók, amit Feri akkor lát, amikor figyeli Marit. Amikor Feri megkéri Mari kezét és Mari igent mond, azt a képet látjuk, ahogy a róka ludat hoz a fiainak. A rókák a Noszty-k, Mari a lúd.
Feri érdeklődését a kameraállásból tudhatjuk meg: Mari kivillanó bokáit nézi, ami egyben Mari bizalmát jelképezi Feri felé.
A filmben Noszty Feri kártyaszenvedélye nem jelenik meg olyan hangsúlyosan, mint a könyvben, inkább csak a nők után fut.
A társadalomkritika a regényben is erősen érvényesül, de a filmben még jobban.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!