Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik Kínai nyelvkönyvet...

Melyik Kínai nyelvkönyvet ajánlátok itthoni tanulásra?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan sokféle van Magyarországon?

Azt, amelyik elérhető.

2013. márc. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam,hogy magyarországról kell...
2013. márc. 2. 11:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszon elég nagy a választék. Milyen nyelven tudsz legalább középfokon?


Ha kezdö vagy tkp. mindegy, a lényeg, hogy CD/mp3 legyen hozzá, és ne csak a pinyint, tanítsa, hanem az írásjeleket is.


Mielött valamelyik neked tetszö borítójú könyvbe pénzt invesztálnál, nézz szét: [link]

2013. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Angolt tanulok főleg.A középfok megvan már.AZ angol könyv is tökéletes lenne, de ha lenne magyarban(színvonalas) az meg mégjobb lenne! Köszönöm a válaszod.
2013. márc. 4. 19:44
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]



Erröl az egyröl tudok, a leírás szerint sajnos a leckeszövegek megvannak adva pinyin átírással is, ami csak azoknak jó, akik egyáltalán nem akarnak írásjeleket tanulni (és ök akármennyire is állítani fogják az ellenkezöjét, de sose fognak tudni megtanulni kínaiul). Tapasztalatom szerint jobb az olyan könyv, ami már az elejétöl késztet arra, hogy csak az írásjeleket olvasd és memorizáld hozzá a kiejtés(eke)t és a jelentés(eke)t.


Esetleg némi keresgélés után találsz más tankönyvet is. Külföldön (angol, német, orosz, francia nyelvterületen) jóval nagyobb a választék.

2013. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
New Practice Chinese Textbook 1 (CD-vel), és ugyanennek a könyvnek a Workbook 1-ét (CD-vel) ajánlanám. Ebből kezdtem önállóan tanulni. (Angol felsőfok, német felsőfok mellett, illetve egyéb nyelveket is tanultam.) Angolul magyaráz a könyv, lépésről lépésre halad. A könyv végig gyakoroltatja, tanítja a kínai írást is, a párbeszédeknél kétféleképpen látod a sorokat (kínaiul, és átírással), tehát hozzászokhatsz. A második kötetben a leckék alapját adó párbeszédek már csak kínai írásjegyekkel íródtak. (a fentebb ajánlott uz-translation oldalon is megtalálod)
2013. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. márc. 19. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:
van magyar nyelvű is, "Kínai nyelvkönyv magyaroknak". ha megveszed a könyvet, akkor a CD-n kívül kapsz hozzá egy kódot, amivel online egy évig plusz anyagokhoz jutsz :)
2013. okt. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

[link]


Még vannak anyagaim ha érdekel, bár szerintem ez az egyik legjobb...

Én is tanulom, ha gondolod írj rám és cserélgethetünk linkeket anyagokat

2014. febr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!