Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kiutazok amerikába és én...

Ha kiutazok amerikába és én ott vásárolok egy fényképezőt, miután hazajövök nem kell vámolni ugye?

Figyelt kérdés

Lehet butaságot kérdeztem, de lényegében ha kint nyaralok és vásárolok ezt azt simán hazahozhatom ugye?

nincs vám egyéb költség rá.


2013. febr. 27. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Hazahozhatod, nincs vám.
2013. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De van!!!

Amennyiben szuroproba szeruen megallitanak es kinyittatjak a borondot es megtalaljak, akkor megkerdezik, hogy honnan van. Ha te oszinte vagy es bevallod, hogy az USAban vetted, akkor megvamoljak es fizethetsz.

Ha azt kamuzod, hogy regi darab, es mar kiutazasnal is nalad volt (es ok ezt elhiszik) akkor nem kell fizetni.


Nagyon sokan utaznak az USAbol es visznek ismerosoknek rendelesre laptopot, gepet, stb. Ezeket mindig ki kell csomagolni es ugy kell beallitani, hogy ugy tunjon, hogy az illeto tulajdonaban volt mielott az USAba utazott.


Amugy ritkan nyitogatnak borondot, de ha pl. talalnak nalad egy bontatlan Mac-et, meg egy arcimkes Nikont akkor keszulj fel, hogy tejelni fogsz. Elveszik az arut es addig nem adjak vissza, amig nem fizeted ki a torvenyben leirt fizetni valokat (afa vam stb, nem tudom pontosan hogy hivjak meg hany % de nem ingyen van ;)

2013. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
utolsó, én is így tudom.
2013. febr. 28. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!