Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az életnek úgy is vége...

Kata 2000 kérdése:

Ha az életnek úgy is vége lesz, akkor minek csinálni is valamit? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Vagyis, ha egyszer meghalunk, akkor minek annyit tanulni, minek betegre dolgozni magunkat? Élvezni kéne az életet, mert mindenkinek egyszer VÉGE...S én nem lepődnék meg a világ végén sem, mert oda fejlődött az emberiség, hogy tudják azt, hogy rombolják a környezetet, de mégsem tesznek semmit, sőt mégtöbb fát vágnak ki, egyre több autót vesznek, épületeket építenek. Ha még valami csodagyógyszer fojtán mondjuk 1000 évet élne mindenki, akkor nagyon sok emrer élne a földön, de még azért is, mert már az sem csoda ha egy 16-17 évesnek gyereke lesz.

Ez csak egy homokszem a parton, ennél több, fontosabb, nehezebb felfogás is van...12 éves vagyok...


Kíváncsi vagyok a ti felfogásotokra/véleményetekre



2013. febr. 2. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak azt vesszük, hogy egyszer úgyis minden véget ér, akkor ennyi erővel ne létezzen semmi, sem emberiség, sem állatvilág, sőt, a Föld se létezzen. Merthogy minden mulandó, semmi sem tart örökké. Mégis létezünk, és éljük az életünket. Miért? Nos, alapvetően minden lényben benne van ez az ösztön, a fajfenntartásé, hogy tovább és tovább éljen a fejtája, akkor is, ha maga az egyed már rég elpusztult.


Az állatoknak ez elég is, de az emberek ettől komplikáltabbak. Miért is? Mert intelligensek vagyunk, és az elme képes legyőzni az ösztönöket. Akkor tehát, nekünk miért is olyan fontos az életünk? A mer említett ösztönökön felül, amint te is leírtad, az élvezetek, hogy örüljünk a pillanatnak, hogy boldogan éljünk. És ennek érdekében az ember a technikához fordul, feltalál dolgokat, amik szebbé és egyszerűbbé tehetik az életét. Szerveződik, hogy egymást segítve mind tovább, és tovább nőhessen az élet színvonala. És voálá, ki is alakul a társadalom. Na most a társadalomnak van egy csúnya tulajdonsága: Ahhoz, hogy működjön, mindenkinek a helyén kell lennie, el kell látni a szükséges feladatokat. És máris elérkeztünk oda, miért is kell dolgozni. Ahhoz viszont, hogy ellásuk a szükséges feladatokat, bizonyos ismeretekkel is rendelkeznünk kell, ezért tanulni is fontos része az életünknek. Viszont a társadalom nem tökéletes, elsősorban az emberek szabad mentalitása miatt. Csak akkor élhetnénk tökéletes társadalomban, ha minden ember robotként a társadalomban betöltött szerepét látná el, és a születéseket a szükségletekhez mérten szabályoznák. De ez azt jelentené, hogy eldobnánk az életünk értelmét adó ideát egy olyan szerkezet működtetéséért, aminek eredeti rendeltetése pont ezen idea megvalósítása lett volna.


Hol van tehát az igazság? Mint oly sok esetben, itt is a 2 véglet között helyezkedik el az arany középút, amit minden ember próbál kialakítani. Fontos, hogy a társadalmunk igényeit ellássuk azért, hogy az biztosíthassa számunkra a boldog élet feltételeit.


Én legalábbis így látom.

2013. febr. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"akkor minek csinálni is valamit?" Hogy érdemes legyen leélni. Hogy ne úgy halj meg, hogy semmit nem tettél le az asztalra. ;)
2013. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!