Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtalálni egy,...

Hogyan tudnék megtalálni egy, postán feladott, a címzetthez meg nem érkezett nagy alakú levelet, amiben könyvek voltak, s sima levélként adtam fel, nem ajánlottan?

Figyelt kérdés

Augusztus tizedikén adtuk fel,elsőbbségivel, s azóta nem érkezett meg. Hiba volt nem ajánlottan feladni, de mit lehetne tenni, hogy megtaláljuk? Elsősorban a Magyar Posta esetleges dolgozóitól kérdezem. A levélboríték túl nagy volt, így nem fért be a postaládába, de semmi értesítés nem jött ezidáig, hogy menjünk érte a postára...

Egyszerűen nem hiszem el, hogy csak úgy elveszik egy nagy alakú vastag boríték, akkor is, ha nem ajánlottan adtam fel, de elsőbbségivel ment, és fizettem érte hétszáz forintot...


2009. aug. 26. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

nagyjából semmit se tudsz tenni!


"A kézbesítésre vonatkozó szabályokat a postáról szóló 2003. évi CI. törvény határozza meg. Ez pedig kimondja, hogy „az egyetemes postai szolgáltatás keretében felvett nem könyvelt postai küldemény megsemmisülése, teljes vagy részleges elveszése vagy megsérülése esetén a postai szolgáltatót - kivéve, ha a kárt szándékosan vagy súlyos gondatlansággal okozta - kártérítési kötelezettség nem terheli."

2009. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez világos, de mégis, vajon hogyan tűnhet el a remndszerben egy levél, ami elég nagy volt, és vastag? Vagy - ez most rosszindúlatú lesz, elnézést a postásotól- de a Magyar Posta az úgy működik, ha van egy egy nem könyvelt, nem ajánlottan feladott levél, akkor az már nem is számít a rendszerben, nyugodtan ki lehet bontani, hiszen senki nem tudja, hogy lenyúlták, vagy felbontották? Ráadásul ez a levél 700 Forintba került elsőbbségivel.
2009. aug. 26. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha volt a boritékon feladó, akkor előbb utóbb visszaküldik neki egy cetlivel, hogy miért nem tudták kézbesiteni. Nekünk már sok visszajött igy. Persze, ha elveszett, az más, arra nincs ötletem.
2009. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy veszhet el egy levél? Ellopják?!
2009. aug. 29. 19:18
 5/5 anonim válasza:
hali nekem az a panaszom kültem egy levelet nemetorszagbol magyarorszagra sima level december 6an es a mai napig nem ert oda mi ijenkort a tehendö?
2010. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!