Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen munka lenne nekem való?

Milyen munka lenne nekem való?

Figyelt kérdés

21 éves pályakezdő srác vagyok. Érettségivel rendelkezem, valamint elkezdem 2 és fél éve egy OKJ-s szakmát tanulni, csak egyéb okok miatt abba kellett hagynom. Jelenleg keresgélek, nem sok sikerrel, és ebben a munkaügyi központ sem túl jó partner.


Kereskedelmi suliban tanultam, humán tárgyakból vagyok jó, tapasztalatom nincs, ahogy jogsim és nyelvvizsgám sem. Különleges képességeim nincsenek, a logikai feladat nem az erősségem. Érdeklődési körömbe tartoznak a kisebb technikai kütyük (mobilok, fényképezőgépek), a WIKT iktatórendszert haladó szinten kezelem, ahogy az egyéb programok terén sem vagyok eltévedve. A kommunikációs készségem élőben gyatra, cserébe írásban elég jól forgatom a szavakat, cikkeket, dalszövegeket írok hobbiból, stb. Fizikumom nem igazán tesz lehetővé nehéz fizikai munkák elvégzésére.


Szerintetek mivel próbálkozzak? OKJ-s szakmát mindenképpen el szeretnék végezni jövő nyárig, de momentán más ötletem sincs. Önéletrajzokat leadtam bevásárlóközpontokba, wellness-hotelbe (protekciós), hivatalba, semmi pozitív visszajelzés nem történt.



2013. jan. 1. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

"Milyen munka lenne nekem való?"

Bármilyen kuli munka ami összejön. Nem válogathatsz. Kezdésnek én javasolnám neked valamelyik multicégnél való elhelyezkedést-mondjuk a tesco az neked ideális terep lenne. Mondom miért: Rengeteg embert megismerhetnél, ez nem egy hátrány, lenne rendszeres jövedelmed, beleszoknál a munka világába, lenne egy kis rendszer az életedben, előbb utóbb majd csak összejönne egy jobb munka-de kezdésnek ez nagyon jó lenne neked. Aztán ez mellett vagy ez a után jöhetne mondjuk angol nyelv tanulás, B kategóriás jogosítvány megszerzése. A lényeg hogy idővel több lábon is meg tudj majd állni, legyenek lehetőségeid, mert jelenleg nem nagyon van.

2013. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Tesco és az Auchan nem nagyon kapkodott értem, pedig eléggé fényesre sikeredett az önéletrajzom. Ahogy látom, oda elég egy 8 általánosos sakkfigura is, aki inkább meg sem szólal, ha feltörlik vele napi 12 órában a padlót...
2013. jan. 1. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem kapkodnak érted, mégis mit vársz? :) Nagy a munkanélküliség, tőled jóval képzettebb emberek is munka nélkül vannak. A cégek meg kedvükre válogathatnak a munkavállalók között. A baj az hogy kijöttél úgy az iskolából hogy nincs semmi papírod az érettségin kívül...
2013. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egészségi állapotom miatt kénytelen voltam, nem volt olyan hét, mikor nem maradtam volna ki 5 napból kettőt... Mostanra szedtem össze magam nagyjából a föld alól.
2013. jan. 1. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell magyarázkodnod. Engem azért küldtek el az előző munkahelyemről-mert kicsit megzuhantam fizikálisan( semmi vészes, csak nehezen kaptam levegőt ha túlhajtottam magam-orrsövényferdülés) . Márciusban vesznek vissza.

Nem tudok neked javasolni semmit, az előbb leírtakon kívül. Legfeljebb még azt hogy vállald el akár a legaljábbnak tűnő kétkezi munkát is. Végső esetben menj be a városházára, és ott kérj segítséget.

2013. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az az igazság, hogy az érettségi meg, hogy jó agyad van (lexikális) senkit sem érdekel. Valamihez értened kellene, magyarán egy szakképesítés kéne, ami irányában ellehetne indulni. Persze azzal is akár két évedbe is kerülhet mire elhelyezkedsz. Nagyon nem kell senkinek a pályakezdő, mert foglalkozni kéne vele... :S Szerezz egy szakirányú végzettséget.
2013. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!