Van olyan IQ teszt a neten, amelyk 1 kicsit is pontos, és nem kell SMS-t küldeni az eredményért?
szerintem átlagold :-)
egyébként elég jó teszt mind a kettő.
szemmel láthatóan a magyar sokrétűbb, tehát esetleg mondhatjuk, hogy neked jobban fekszenek azok a feladatok, amik csak a magyarban voltak (nyelvi, memória stb.), de persze biztos te is érzel valamit arról, hogy mik mennek jobban, mik kevésbé.
megalkudhatunk egy 110-es eredményben :-), de ha az szimpatikusabb, akkor mondd azt nyugodtan, hogy a mensa.hu online tesztjén 118-at értél el.
(de ha eljössz tesztet írni, akkor az "hivatalos", és papírod is lesz róla ;-)
Az iqtest.dk kizárólag a logikai intelligenciát méri.
A mensás próbatesztben vannak más intelligencia formák is (nyelvi, stb…), illetve azért nagyban függ az eredmény a műveltségtől is, ami önmagában nem baj, csak nem egy klasszikus IQ tesztről van szó.
Az elsőként linkelt biztos reálisan mér? Nekem úgy dobott ki 135öt eredményül, hogy az utolsó 5-6 kérdést a leggyorsabb módszerrel nyomogattam végig (ugyanazzal a betűjellel válaszoltam meg mindet). Így elég csekélyre csökkenthettem annak esélyét, hogy mindet pont telibe találjam. Aztán előfordult olyan is, amin merő lustaságból nem gondolkodtam el, ilyenkorra túl fáradt már az agyam.
Ez a teszt csak hízeleg.:D
Én kitöltöttem a Mensa tesztjét. Úgy alakult bizonyos okokból, hogy kétszer írtam meg a tesztet, és mind a kétszer ugyanazt az eredményt adta. Ez a tesz nagyon ugyanazt az eredményt hozza. (Amúgy mensás lettem mindkét alkalommal, tehát magas értékek esetén én úgy látom jól mér, bár az életkort nem veszi figyelembe.)
Gyanítom, hogy tényleg 135 körül van az IQ-d, ha a teszt ennyit mond. Gondolj bele, a Mensa szint 15-ös szórás esetén ha jól rémlik 132-től kezdődik. Ez az a szint, ami magasabb, mint az emberek 98%-nak IQ-ja. Magyarán a felső 2%. Viszont a föld teljes népességéhez képest. A teljes népességhez képest ugyanennyi a diplomások aránya is, tehát a mensás szint kicsit túl van misztifikálva, annyira nem is ritka. Ha az utolsókra is jól válaszoltál volna, akkor nem 135-öt, hanem 150-t hozott volna ki a teszt. (A utolsó 4-5 nagyon erős feladat, nem is mindben találtam meg a logikát, csak bizonyos összefüggéseket.)
Én úgy tudom, hogy az életkort is figyelembe veszi a felvételi Raven-tesztünk. (Eddig így hallottam.) Biztos vagy benne, hogy nem?
BM
Na én nem tudom...
Életkor.... 14 leszek, jó vagyok magyarból, és tanulok ázsiai nyelveket (japán, koreai, kínai) És ami azt illeti, az osztályban az elsők közt vagyok.
A Mensa tesztje figyelemben veszi az életkort, és az adott életkorhoz mérten határozza meg az eredményt. Tehát van az a kor, hogy akkor is megütöd a Mensa szintet, ha fel bírod írni a neved a papírra, de nem jelölsz meg egyetlen választ sem. Egy 180 éves embertől már ez is kimagasló mentális teljesítmény. :-)
Az általam linkelt oldal nem veszi figyelembe az életkort, valószínű a tesztet kitöltők átlagos életkorához van igazítva.
> Életkor.... 14 leszek
Az intelligencia kb. 17 éves kortól mérhető úgy általában. Addig hasonlóan alakul, mint a testmagasság. Egy gyerek általában nem folyamatosan, egyenletesen növekszik, hanem egy ideig stagnál, majd hirtelen nő egyet, majd újra stagnál. Lehet, hogy valaki a tesiórán az év elején kialakított magassági sorrendből kilóg év végére. Persze lehet gyerekkorban is IQ-t mérni, de az csak egy adott pillanatra vonatkozik, nem általános. Illetve ahhoz érdemes speciálisan az adott korosztálynak készült tesztet kitölteni. (Ilyenről én nem tudok.)
> jó vagyok magyarból, és tanulok ázsiai nyelveket
Ehhez lexikális tudás kell javarészt, aminek nem sok köze van az intelligenciához. Esetleg a nyelvi intelligenciához igen, de az sem kell, hogy kimagasló, vagy az átlagnál jobb legyen, ahhoz, hogy valaki egy ált. iskolában jó legyen ezekből a tárgyakból.
De még ha matekból is lennél az osztályban a legjobb, akkor sem biztos, hogy ez egy magas IQ miatt van. (Azért általában ott már sokkal jobban arányul a kettő egymáshoz.) Be lehet magolni a képleteket, begyakorolni a típusfeladatokat, ami kiválthatja az intelligenciát. Persze ebben az esetben is kell intelligencia ahhoz, hogy kiválaszd, hogy mikor melyik „receptet” kell használni, de alapvetően itt sem kell kimagasló IQ ahhoz, hogy valakinek jó jegyei legyenek.
A logikai IQ ugye pont arról szól, hogy mit csinálsz, ha egy olyan problémával találkozol, ahol nincs recept a megoldáshoz, sőt néha még a probléma mibenlétét sem lehet elsőre meglátni. Na egy ilyen esetben számít az intelligencia, hogy felismerd az adott probléma gyökerét, megoldási menetét, mindenféle előismeret, tárgyi tudás nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!