Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom, tudhatom, hogy...

Honnan tudom, tudhatom, hogy most nem álmodom?

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
ugorj le egy házról
2012. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi Humor Herold!
2012. dec. 11. 23:29
 3/8 2xSü ***** válasza:

Nem tudhatod. Persze mondhatjuk azt is, hogy ugye az álom és a valóság között ismerjük a különbséget. De lehet, hogy csak álmodod, hogy ismerjük a különbséget, holott nem. És honnan tudod, hogy nem a Mátrix része vagy-e? Hogy amit az érzékszerveiddel felfogsz az a valóság-e? Sehonnan. Sőt honnan tudod, hogy én nem álmodok-e, és te nem az én álmom által megkonstruált valaki vagy? Ezt sem tudhatod.


A kérdés a valóság mibenlétére vezethető vissza. Komoly filozófiai irányzat is feszegette már ezt a kérdést: [link]


Viszont a feloldás egyszerű. Fogadd el, hogy a létezésed, a tudatod, amit felfogsz a világból, az valós, mert különben semmiféle támpontod nincs a világról. „Gondolkodom, tehát vagyok”

2012. dec. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazat adok, köszönöm a válaszodat!
2012. dec. 12. 06:31
 5/8 2xSü ***** válasza:
Erről egy oldal jutott eszembe, ahol volt egy fórum. Az egyik ember rendszeresen úgy köszönt be, hogy „Sziasztok bejegyzések!” :-) Végül is az ő szempontjából mi nem emberek vagyunk, lehet nem is létezünk. Számára mi bejegyzések voltunk. (Persze csak viccelődött, de érdekes vicc ez.)
2012. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 adamkak válasza:

Kapcsolj fel egy lámpát. Az agy nem képes elég gyorsan feldolgozni az árnyékokat-árnyékolást.

Nézd meg a melletted állók arcát, álmokban sokszor nincsenek arcok, mert az agynak túl bonyolult, de ha mégis tudod ki áll melletted akkor álmodsz, én ezeket a módszereket ismerem ,

de van még sok.

2013. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 1973 sanyi válasza:
Szia az álom az egy bonyolult dolog én sokszor tudom hogy álmodom hogyan hogyha fel akarok kelni becsülöm a szemem elszámolni háromig és felébredek.onan tudás hogy álmodsz ha rémálommá vagy akkor hangosan kimondását egy fegyvert vagy kést stb.és becsukod a szemed amire kinyitod már a kezedbe lesz.és onnan tudod még azt hogy álmosság hogy kicsit ládában máshogyan furában mozogsz.a testedet is látod mint egy játék ban.de ne ugorj le a tetöröl mert lehet hogy valóság inkább kezdj el ütni valamit ami a közéletben van fal szekrény föld stb.és ha fáj akkor nem álmodsz.és bele se halsz.vagy üs meg valakit aki körülötted van és ha továbbmegy nem érdekli öt hogy megütötte (erösen)akkor álmodsz és azt csinálsz amit akarsz.remélem segitetem.😉
2017. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Orchidea000 válasza:
Álmodban nem tudsz olvasni és írni, ha összefolynak a betűk valószínűleg álmodsz.
2023. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!