Hallottatok már a Titokról?
Megnéztem a filmet.
Véleményem róla: Nem én vagyok a célközönsége!
Azt kell mondja, hogy az egész egy … inkább nem is írok jelzőt, mert még a végén moderálni kell…
Igen, a hit fontos dolog, a „vonzás” jól érthető folyamatok révén valóban működik, de ami a vonzást megvalósítja azok a tettek. Illetve az adott dolgok megítélésében is szerepet játszik az, hogy hogyan gondolunk rá. Ha valaki azt hajtogatja, hogy nincs ideje, az tényleg úgy is fogja érezni. Ha valaki azt hajtogatja – miközben ugyanazt csinálja percről-percre –, hogy van ideje, az úgy is fogja megélni. De igazából nem változik semmi, csak a világképünk. Ha valaki 120E-t keres havonta, az ha innen nézem gazdag, ha onnan nézem szegény. Pusztán azáltal, hogy gazdagnak kezdi érezni magát, attól nem fog többet keresni, csak esetleg megvesz olyan dolgokat is, amire vágyik, és nem másra és máskor veri el ugyanazt a pénzt.
Vagy… Aki hisz benne, hogy jó sakkozó válik belőle, az elkezd játszani, és ha játszik, akkor tanul belőle, és így valóban jó sakkozó válhat belőle.
Aki meg nem hisz benne, az nem kezd el sakkozni, természetesen nem is fog megtanulni, és tényleg nem lesz belőle jó sakkozó.
De az egészben a kulcs az a tetteid, a törekvésed, az akaraterőd, a célkitűzésed. Elég érdekes lenne, ha valaki csak úgy arra gondolna, hogy jó sakkozó lesz belőle, de közben nem csinál semmit a cél érdekében. Ül otthon, elképzeli, hogy milyen nagy sakkozó, aztán egyszer csak hirtelen megvilágosodik, és több évnyi tapasztalatra tesz szert… Na ez a hülyeség.
Igen, sok nagy gondolkodó, filozófus, vallási vezető beszél a hit fontosságáról, pl. Buddha is beszél a helyes szándékról, de beszél a helyes cselekvésről, helyes életmódról, helyes erőfeszítésről. A hit fontos, mert segít abban, hogy az akadályok esetén ne állj meg, hanem küzd át magad rajtuk, hogy képes legyél időt, energiát nem sajnálva menni egy irányba.
Gondolom egy ilyen tanítás során beszélt egyszer valaki arról, mennyire fontos, hogy mit hitetünk el magunkkal, mert a tetteink is ehhez fognak igazodni, esetleg szimbolikusan elővett egy hasonlatot, hogy úgy működik ez, mint a mágnes. Ezt érthette valaki félre, hogy ezek szerint csak elég gondolni valamire és az valóra is fog válni. Ez lett aztán nyakon öntve az ezoterikus ágakban megszokott áltudományos halandzsával (rezgések, mágnes, stb…), ami miatt a fizikában tanulatlanabb ember elkezdi elhinni, hogy itt bizony igazolt, megmért, fizikai dolgokról van szó. Hát mi sem áll távolabb az igazságnál.
Szerintem fontos, hogy jól lássuk mit akarunk elérni, azonosuljunk a céljainkkal, helyes célokat tűzzünk ki, ezért nem feltétlenül káros a vonzás törvényét számon tartani, ha az ember tudatában van annak, hogy ez bizony nem holmi misztikus dolog, hanem a tettek révén válik igazzá. Ha ez utóbbi kiegészítés nincs meg, akkor meg van az az hibalehetőség, hogy az illető passzívvá válhat, hogy elhiszi, hogy azáltal, hogy elképzel dolgokat, azáltal közelebb is került hozzájuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!