Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vízkőtelenítés mágneses...

A vízkőtelenítés mágneses térrel hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy a mágneses erővonalak metszék e a vízcsövet, vagy bárhuzamosan haladjanak benne?

És aki azt állítja hogy humbuk, annak elmondanám: régebben, mikor a hatezer forint egy havi fizetés volt, valaki az otthonomba hozott egy ilyen vízkőtelenítő golyót. Mire én azt mondtam, egy kisérletet megér: hát elforraltam két deci vizet, amit a golyón eresztettem keresztül, és láttam csodát, az edényben maradó fehér port símán ki tudtam fújni az edény fenekéről. Hogy azóta miért nem foglalkoztam a kérdéssel? Hát, hányatott sorsom nem tette szükségessé.

Ha valakinek volt erre irányuló kisérlete, tapasztalata kérem ossza meg velem!

Hogy a közszférában miért nem terjedt el, annak bizonyára az az oka, hogy több tényező befolyásolja az eredményességet. pl. a mágnességen keresztülhaladó víz mennyisége, valamint a vas csőre kötözött mágnesnek nincs a vízre hatása. A műanyag vízcső viszont az elmúlt húsz év fejlesztése, és nem utolsó sorban megemlíteném, hogy a vízszolgáltatónak sem érdeke a tiszta víz szolgáltatása. A különböző eljárásokkal gyártott mágneses cuccok és a felhasználásból eredő hatástalanság jobban elterjedt a köztudatban.



2012. dec. 5. 10:39
 1/2 2xSü ***** válasza:

Mivel a jelenség nincs tudományosan alátámasztva, ezért nincs is jól meghatározható hatásmechanizmusa a dolognak, ezért nem lehet jó választ adni a kérdésre.


De azért próbáljuk körbejárni a dolgot.


A vízkő ugye szén-dioxiddal együtt van oldva a vízben. A vízkő akkor válik ki, mikor a szén-dioxid elillan, pl. hőmérséklet emelkedés hatására. Nem kizárt, de nem is alátámasztott, hogy a melegítés során a mágnes olyan hatást fejt ki, ami megváltoztatja a kristályképződés folyamatát. Viszont ez csak a melegítés során fejthet ki hatást. Mivel melegítés során a víz sem mozok, a mágnes sem mozog, ezért indifferens a mágneses pólusainak iránya a jelenségre nézve.


Amit te akarsz csinálni – ha jól értem –, akkor egy a vízcsövet körbevevő mágnes, ami „lágyítja” a vizet. Na ennek a működése még inkább megkérdőjelezhető. A vízben a vízkő továbbra is oldott állapotban marad a mágnestől, hiszen nincs melegítés, a mágnes nem fogja kicsapni a szén-dioxidot. Maximum a különböző oldott sók más irányt vesznek a csőben. Viszont lejjebb újra összekeverednek, tehát az egész az égvilágon semmit nem ér.


Nem akarok belemenni a működik-nem működik vitában, de érdemes objektíven megvizsgálni a különböző fórumok bejegyzéseit. Nekem nincs tapasztalatom a témában, de azért elég sokan számolnak be arról, hogy elsőre úgy tűnt, mintha lenne eredmény, de hosszútávon kiderült, hogy tulajdonképpen nincs semmi hatása a szerkezetnek, a dolgok ugyanúgy vízkövesek lesznek. (Ez a rövidtávú eredmény betudható szubjektív értékelési hibának, afféle „ha már megvettem, akkor csak azért is működni fog” alapú gondolkodásnak.) Persze vannak, akik szerint a készülék nem jó, de arra meg szívesen visszakérdeznék, hogy mágnes és mágnes között mi a működési különbség (leszámítva az erősségét)?


Azt sem feltétlenül tartom kizárhatónak, hogy az általad látott vízkőtlenítő golyó valójában kémiai úton működve ioncserét hajtott végre (a bevonatnak köszönhetően), ami viszont megint csak aggályos, mert beleavatkozik a víz összetételébe, kivonva belőle a szervezet számára fontos anyagokat. Szóval érdemes kicsit körbejárni a témát. Sajnos és személyes tapasztalattal nem tudok szolgálni, így sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom a működését, maximum elméleti oldalról.

2012. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem kétséges, gondolataid valóban tudományosan magyarázod!

A visszakérdésedre csak azt tudom mondani, hogy mágneses tér között valóban csak az erősségben lehet különbség. DE!!! Két mágnessel legalább négyféleképpen tucc teret létrehozni.

Az általam végzett kísérlet során használatos golyó méretre kb. teniszlabda, és kicsit kemény de rugalmas műanyag gömb, középen kb 25-28 mm-es lyukkal. Melyet úgy reklámoztak, hogy rá kell húzni a csap kivezető csövére. Ami már alapból padlóra tett, mert a csövek igaz rézből készültek, de a rajta lévő nikkel az már mágnesezhető.

Itt a magyarázat, hogy a háztartásokban miért nem működött.

Ezt tudva, Én nem ráhúztam, csak alá tartottam. Az üreges golyó lyukján csak keresztülfolyattam a vizet, hogy a golyó még vizet sem ért.

Én nem tudtam megvenni a golyót, -említettem, hogy akkor még a golyó ára egy havi fizetés volt. Azt sem tudom megmagyarázni, hogy mit tesz a vízben lévő szennyeződéssel a mágnes, de ez nem is nagyon érdekel. Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy hogy kell azt a mágneses teret létrehozni? Ha akkor lett volna nálam vasreszelék, könnyedén be tudtam volna határolni a golyó mágneses terét. De hát nem volt. És így már negyven év után, már esélyem sincs. És ha ilyen lekezelő véleményeket kapok válaszul, akkor már nem is lesz!

Hányszor kell még kiírnom a kérdést, hogy segíteni akaró egyénekre találjak? Mert ha talán, te sem firkáltál volna bele, akkor talán olvassa olyasvalaki is, akinek van hasonló tapasztalata!

2012. dec. 5. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!