Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vers és prózamondó versenyre...

Vers és prózamondó versenyre kéne valami próza,13 évesnek (? )

Figyelt kérdés
Lehet vicces vagy valami tiiknek szóló,esetleg szerelemről.....

2012. dec. 3. 20:29
 1/2 kloka válasza:

Szia nekem tavaly a lányom ezt adta elő és első lett

Rangáné Lovas Ágnes

ŐSZI Zoltán


Hoppá, baba Született!

Bobi vagyok, amúgy meg tacsi. Máskülönben pedig a földkerekség legszebb, legintelligensebb és legszeretetreméltóbb kutyáját tisztelhetitek bennem. Pontosabban egészen a múlt hétig ez így volt. Ám akkor borzasztó dolog történt ... A gazdasszonyom pár napra elutazott valahová egyedül, és teljesen lefogyva, egy parányi, nyöszörgő batyuval a mancsában jött haza. Leguggolt hozzám, és bemutatta nekem a tejszagú csomag tartalmát. - Látod, Bobi? Ő a mi kicsi babánk, es a te új kis barátod! Na, mit szólsz? - Duruzsolta kedvesen. Ha tudnék beszélni, akkor Ettől a bejelentéstől biztosan megkukultam volna. Még soha életemben nem láttam ilyen érdekes teremtményt, mint ez a Baba. A formáját tekintve leginkább embernek nézett ki, de az emberek nem szoktak ilyen picikék, lenni. Vártam, hogy ő maga is illendően üdvözöljön engem, ahogy az emberek szokták, ha megpillantanak. Vagy, hogy legalább megsimogasson. Erre Baba cérnavékony hangon háromszor rám nyávogott. Gondoltam is: Jó lesz Vele vigyázni! Gyanús egy alak, annyi bizonyos. Mar az se tetszik, hogy a hátán fekszik. Lehet, hogy valami nagy-nagy csínyt követett el, mert én akkor adom így meg magam, ha rossz fát teszek a tűzre. A gazdi azt se tudta, mit csináljon örömében: folyton Baba körül lebzselt, Még a lélegzetvételét is leste. Ha Baba nyöszörgött, máris ott termett mellette, hogy szolgálatait felajánlja neki. Régebben a gazdimat ismertem el falkavezérnek, vagyis egyedül neki fogadtam szót. Hoppá, lehet, hogy ezentúl ez a Baba lesz az új falkavezér? Te jóságos ÉG! Csak most döbbentem rá: Ezek vettek nekem egy emberkölyköt!!! Pedig nem is kértem.

2013. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia. Èn az összes versenyt meg nyertem ahova mentem a Márai sándor mennyből az angyallal. Bár ez igen konoky vers èg nagyon jól kell hangsujozni de ha meg tudod csinalni ugy mint en akkor meg nyered vele.
2018. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!