Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen elektromos gitart...

SzereteMaUborkA kérdése:

Milyen elektromos gitart ajanlotok egy kezdonek?

Figyelt kérdés
Kezdo vagyok es szeretnek venni magamnak egy elektromos gitart.Ugy 65.000 forintot szannak ra(nem baj ha meghaladja, de azert ne tul sokkal;))Valami minosegit szeretnek venni, amin jol meglehet tanulni, de utana is lehessen hasznalni.Valaszokat elore is koszonom!

2012. dec. 1. 23:16
 1/6 ben carter válasza:

Én Squier by Fender gitárt használok, igaz, hogy csak egy japán koppintása az eredeti márkának, de szépen szól, másfél éve használom. 130 euróért szereztem.


U.i.: Szerintem kezdj tanulni először akkusztikus gitáron ;)

2012. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Squier nem japán koppintás.

A Squier eredetileg egy amerikai hegedűkészítő és javító műhely volt még az 1800-as évek végén. Később főleg húrokat gyártottak nagy mennyiségben. A Fendernek is beszállítói voltak, a hatvanas évek közepén a Fender megvette a céget.

A Squier nevet évekig nem is használták, később pedig a japánból az USA-ba beáramló olcsó másolat gitárok ellenében a saját olcsó márkájukhoz haszálták fel. Annyi köze van Japánhoz, hogy ott kezdték el gyártani a Squiert annak idején, először a Fujigen, később a Dyna és Tokai készítette.

A Squier-ek különböző szériái rengeteg különböző helyen készültek, néhány Amerikában, néhány Mexikóban, de a legtöbb Ázsiában már manapság, Kína, Indonézia, Tajvan, India, Korea.


Kezdő gitárnak teljesen jó.

Épp úgy, ahogy az Epiphone, a Cort, az Ibanez...

2012. dec. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ui: ha elektromos gitáron akar tanulni, akkor nem feltétel, hogy előbb tanuljon akkkkkkusztikus gitáron.
2012. dec. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ben carter válasza:
nem alapfeltételnek mondtam, csak egy tipp volt... azon könnyebb, nem sokkal, de könnyebb
2012. dec. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ha van rá 65-öd akkor szerintem mindenképpen LTD-t vegyél. Tudni kell róla,hogy az ESP leányvállalata-ilyet használ James Hetfield is-nagyon jó,és minőségéhez képest olcsó is-marad pénzed valami kombóra is.Ezt lesd meg: [link] ez fehér,de van fekete is: [link] . vannak más fajták is: [link]
2012. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

James Hetfieldnek van vagy 2 tucat gitárja, abból 2 LTD talán, és azok se ez az árkategória, hanem a 300ezer Ft feletti.

Ebből még nem következik, hogy a 60e Ft körüli LTD gitár mennyire jó minőségű. :)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne lenne jó kezdő gitárnak, csak az indoklás nem állja meg a helyét. :)

2012. dec. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!