Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit olvassak? (többi lent)

Mit olvassak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsit művelődni, ezelőtt még soha nem olvastam önszántamból.. Valami egyszerűbb kisregényre gondolok, ami könnyen érthető, és lehetőleg nem is olyan hosszú.


Előre is köszönöm a válaszokat!:) 17/F



2012. nov. 24. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Zabhegyező
2012. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gárdonyi Géza-A láthatatlan ember(Attila, hun király udvarába keveredik egy görög rabszolga fiú a gazdájával és belesueret egy hun lányba, aki Attilát imádja/szereti)

Obrucsev-Utazás Plutóniába(Orosz tudósokról szól, akik az északisarkra mennek kutatni. Ott egyre leejtősebb a talaj, találnak egy erdőt és minél beljebb haladnak, annál régebbi állatokat és növényeket találnak. Mamut, kadfofú tigris dínók. A végén, amikor visszafelé mennek, ős embert is. Jó pofa humoros regény. A tudományos része nagyon pontos. Ez volt az író szalmája ugynis.)

Lőrincz L. Lászlótól bármit(Ő krimiket ír. Némelyik könyvében elrugaszkodik a valóságtól. Szellemek, stb... De nagyon jó a történések menete, meg a benne lévő gondolkodásmód. Kis sajátos humor is van benne.)

Karl Maytól is bármit(Ezek indián regények. Nagyon szépen és élethűen írja le a tájat, nehéz elhinni, hogy csak évekkel a regények kiadása után járt ott életében először.)

Görög tegék és mondák(Gondolom nem kell ecsetelnem.)

Rejtő Jenő(Na, ezek azok a könyvek, amiket olvasva hangosan felröhög az ember.)-Az elátkozott partot és A 3 testőr Afrikábant ajánlom.

Shakespeare(Szerintem ez alap. Legalább egyett olvass végig.)

Dan Brown-Da Vinci kód, Angyalok és démonok


Nem muszály értelmiséginek lenniük a könyveknek. Attól hogy olvasod, már bővül a szókincsed és jobban fogsz tudni fogalmazni. Először meg kell szeretni az olvasást, aztán jöhetnek azok a könyvek amik unalmasnak indulnak.

Kezdheted mondjuk Harry Potterrel is. Nagyon sokmindent kihagytak a filmekből. Pl.:Tudod ki az a Winky? Ha azt, vagy egy hasonlót kiolvastál, akkor a siker élménytől motiválva könnyebben tudsz másba kezdeni.

Nem csak lexikális tudással lehet művelt az ember.

Jó szórakozást! :-)

2012. nov. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek ment a zöld.:)
2012. nov. 24. 01:12
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
2-es vagyok. Tyűűűha, most látom, milyen brutál rémes amit írtam. Sorry, telóról vagyok, sokszor félrenyomok és nem tudom ellenőrizni. Remélem azért el lehet olvasni értelmesen.
2012. nov. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És filmben talán láttam az összes Harry Pottert, de a Winky név egyáltalán nem rémlik.:)
2012. nov. 24. 01:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Én elbírtam olvasni értelmesen.:)
2012. nov. 24. 01:19
 7/7 anonim ***** válasza:
ha jót akarsz kezdd a Rejtő könyvekkel :)
2012. nov. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!