Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért történik ez velem?...

Miért történik ez velem? Miért ilyen az idegrendszerem?

Figyelt kérdés
Ha dolgozatra tanulok van, hogy egy idő után már nem vagyok képes a tanulásra elfog a pánik, úgy érzem ha nem hagyom abba megőrülök idegileg, és elfog a félelem, mintha halálfélelmem lenne. A belek is elkezdenek néha lüptetni és kisebb hasmenés is előfordult már. Mitől lehet ez az egész?
2012. nov. 6. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
ez kerlek stressz. meg kell tanulnod kezelni. nem egyszeru, mert mindenkinek mas modszere van ra, en is ilyen vizsgadrukkos voltam a legtobbszor, foleg szobelin, es azt vettem eszre egy ido utan, hogy annyira lerontja a teljesitmenyem, hogy rosszabb, mint mikor nem tanulok (ilyen az eselytelenek nyugalma.) aztan rajottem, hogy ugy kell beosztanom az idomet, hogy utolso nap mar ne tanuljak, elalvas elott meg elolvasom a fontosabb, gyengebben megmaradt dolgokat, masnap pedig johetnek a kerdesek. ilyenkor szandekosan nem gondolok bele a vizsga tetjebe. ha megis elkap a drukk, akkor probalok melyeket lelegezni, es nagyon magabiztosnak es lazanak tunni esetleg kicsit viccelodni, es ez segit, egyreszt az eloadas modjaban, masreszt a masok hozzaallasaban hozzam. ugy ertem nekem sose segitett, ha "feloskent" kezeltek, akkor valahogy mindig ugyerztem, hogy most tenyleg panikolni kell, masok is igy gondoljak... neked nem biztos, hogy ez bevallik, meg egy par pszichologus csendben csovalna most fejet, mert ez egyebkent nem mas, mint egy enyhe kis elfojtas. dehat en igy tudok mukodni, elobbre jutni, az erettsegim siralmas lett annak idejen, majd megcsinaltam egy emelt szintut egy evre ra, meg a nyelvvizsgat es par ev mulva az allamvizsgamon meg mar pozitivan kiemeltek a feleletem. szoval majd belejossz!
2012. nov. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gratulálok a sikereidhez!:) Nagyon jó teknikát használsz a stressz elnyomására, sajnos nekem a mély lélegzetes dolog nem jött be...de néha én is próbálok viccelődni, lazábban viselkedni, hogy oldjam a feszültséget..
2012. nov. 8. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!