Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hülye vagyok mert nem értem?

Hülye vagyok mert nem értem?

Figyelt kérdés
Mivel jön a hideg tél,el kezdtem olvasgatni a veszélyekről és azt írták már plusz 5 fokon is lehet fagyási sérüléseket szerezni.Az tudtam,hogy ki lehet hűlni(hipotermia) de hogy lehet mellette fagyási sérülés,mikor a víz is 0 fok alatt fagy meg,és az embernek is 70%-a víz.Hogy van ez?
2012. nov. 1. 02:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A rövid válasz, igen, hülye vagy.


Itt a fagyás nem azt jelenti, hogy megfagy valamid, mint mikor beteszel valamit a fagyasztóba. Hideg hatására összehúzódnak az erek, csökken a vérellátás(így az oxigén-ellátás is), aminek következtében elkezdenek elhalni a szövetek.


[link]

2012. nov. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt a cikket is olvastam már,de újraolvasva felfogtam.Ilyenkor is keletkezhet szövetroncsolódás,csak nem keletkeznek benne gondolom jégkristályok,hanem csak oxigénhiány lép fel.Na,ezt nem tudtam,azt hittem,hogy a szövetek közötti jég okozza a roncsolódást..
2012. nov. 1. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!