Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindig sirnak a politikusok...

Mindig sirnak a politikusok hogy nincs pénz akkor mért nem nyomtatnak többet? Sok minden megoldodna tudom buta kérdés de azért kiváncsi vagyok rá

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert nem lenne rá fedezet.Ezt csak akkor csinálhatnád meg ha te vagy a világ ura és a te kezedben folyik a kőolaj-földgáz nagy része---LÁSD USA(fedezetlen dollármilliárdok tömkelege..)
2012. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor mostmár értem:) köszi
2012. okt. 4. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:

A pénz nem csak papír és fémcsík, rajta számokkal.

A gyártás is pénzbe kerül, tehát ha nincs pénz akkor pénzt sem tudnak csinálni belőle, ilyen ördögi kör.


Régen pénzt a saját hazai termékből készítettek, és az alapján volt egy ország gazdag, hogy milyen "pénzalapot" tudott bányászni, előállítani, adót beszedni, bevételt szerezni, majd abból valutát gyártani.

[link]


Maga a tény, hogy több tízezer milliárd forintos tartozása van az országnak már régóta, és még jó pár évig ez meg is marad, azt is lehetne mondani hogy egy mínuszban lévő ország nem tud pénzt gyártani mert nincs miből.


Ez egy elég összetett dolog, és szakképzett emberek tudnák normálisan megválaszolni hogy miért is van ez.

2012. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs mögötte érték, akkor az csak sima papírdarab. Inflációt gerjeszt a túlnyomás, hiszen attól nem lesz több kenyér meg hús, stb. a boltban. Azonnal mindennek felmenne az ára.


Amúgy a jegybank a monetáris politika részeként pont emiatt tud "játszani" a forgalomban lévő pénz mennyiségével, ezáltal alakítani a forint értékét --> hat az árfolyamokra.

2012. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az előzőeknek mind igaza van, de én úgy tudom (bár nem 100%) mindig is az arany volt a fedezet a modern kori pénzre.(amiből már rég nincs annyi ami fedezne ennyi pénzt.) lehet, hogy jobban járnánk ha visszaállnánk a csere kereskedelemre és mindenki azt adná amit tud készíteni/termelni/tenyészteni.
2012. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!