Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van kígyó jelentésű magyar...

Van kígyó jelentésű magyar férfinév?

Figyelt kérdés

Van olyan Magyarországon anyakönyvezhető férfinév, ami kígyót vagy valamilyen kígyófajt jelent? Az Achilles-ről tudok, de annak a jelentése a kígyó fia.

Ha nincs, létezik olyan külföldi név, ami ilyen jelentéssel bír és lehetséges, hogy magyarosítva anyakönyvezhetővé tehető lenne? A japán Susanowa magyarosítható lenne Szuzanova névre szerintem... bár az se kígyó, hanem egy isten, többek közt a kígyók istene.



2012. szept. 29. 00:43
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Stallonénak sikerült a Cobra c. filmben.
2012. szept. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Keress Fekete vezetéknevű apukát.


Utána a gyereket hívhatják "Fekete Mamba"-nak. Az elég vagány név a Kill Bill óta...

2012. szept. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat várok. Olyan névre gondoltam, mint mondjuk a Linda.. csak az női név.
2012. szept. 29. 05:47
 4/5 anonim ***** válasza:

A magyar nevek között csak női nevekben találtam.


Askook: eredet: algonquin (indián)jelentése: kígyó

Chua: eredet: hopi (indián) jelentése: kígyó

Coatl: eredet: nahuatl (indián) jelentése: kígyó

NAGENDRA: eredet: hindi. jelentésének eredete: szanszkrit naga kígyó és Indra (hindu)isten, ezekből hozták össze. valami kígyózás Indrához vagy hasonló a jelentése.

Ormr : eredet: viking. jelentés: sárkány, kígyó

Orochi: eredet: japán. jelentés: nagy kígyó

Pachua: eredet: hopi. jelentés: tollas vízkígyó

Ahijit: e.: szanszkrit. j.: a kígyó hódítója

Manidhar: e.: indián. j.: mitikus kígyó a csuklyájában levő ékszerrel.

Nagesh: e.: szanszkrit. j.: legjobb a kígyók között.


csak ősi neveket találtam. bocsánat ha a fordítás nem volt tökéletes, az biztos hogy az első három névnek kígyó a jelentése, a többi meg kígyó valamivel kiegészítve.

2012. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

ACHILLES

- görög-latin eredetű; jelentése: a kígyó fia.

2012. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!