Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik tudnak Kóreaiul megmondan...

Akik tudnak Kóreaiul megmondanák hogy miket jelentenek? (lent)

Figyelt kérdés

1. Hasita (nem tudom hogy van a fonetikus leírás de a kiejtés az ilyesmi ha jól hallottam.:))

2. Teksi(a)(Ez is a fonetikus kiejtés és nem tudom hogy Hateksia vagy Hateksi vagy csak Teksi..)

Csak ez a kettő lenne és ha rosszul írtam fonetikusan akkor javítsátok már ki légyszíves.. és ha más a fonetikus ejtés mint a leírás akkor azt is.:)

Előre is köszönöm.:))



#Korea #Kóreai nyelv
2012. szept. 26. 22:14
 1/4 anonim válasza:
csak hobbibol tanulom eddig a nyelvet, de a Teksi [taegsi] az egyszerűen a taxit jelenti. az elsot sajnos nem tudom :) remelem azert segitettem :)
2012. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kittkatt válasza:
Az első nem "Mashita" akar lenni? Mert akkor azt jelenti: 'finom' és étkezések alkalmával sokszor hangoztatják. :)
2012. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. nek nagyon köszönöm a választ.. őő a 2.hoz annyit hogy az hasita mert visszahallgattam vagy 7× azt a szót és tuti hogy az.. és nem étkezésnél mondják hanem kiabálják egymásnak mindig.:) de azért köszi az infót... mostmár ezt is tudom:)
2012. okt. 15. 21:39
 4/4 anonim válasza:
Az első nem lehet, hogy inkább 합시다 (habsida)? Azt szokták "egymásnak kiabálni" és ez az egyetlen, ami hasonlít a "hasita"-ra, amit írtál. Szituációtól függően olyasmit jelent, hogy "Gyerünk" vagy "Csináljuk". Az alap ige a 하다 (to do / csinálni), és felszólításként van itt jelen.(U.i: Igen, abszolút szükséges volt egy kilenc évvel ezelőtti kérdésre válaszolnom :D )
2021. márc. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!