Mi az alábbi feladvány megoldása?
Figyelt kérdés
3 amerikai férfi bemegy egy hotelbe,kivesznek egy szobát,fejenként 15 dollárt fizettek.
Elfoglalták a szobájukat.A recepciós észre vette,hogy rosszul számolt és visszaküld a hordárral összesen 5 dollárt.A hordár nem tudja eldönteni,hogy hogy adja oda a három embernek ezért elrak 2 dollárt és odaad fejenként 1-1 dollárt a vendégeknek.
A kérdés:Akkor fejenként a 14 dollárt fizettek,3*14=42+2(a hordár pénze)=44 dollár.
Hol van az az 1 dollár???????
2009. aug. 1. 18:56
1/2 anonim 



válasza:





bah... de egy hülye kérdés :)
na szóval máshonnan nézd a dolgot, összesen fizettek 45-öt dollárt, 5-öt visszaküldött, 2-őt megtartott 3-at visszaadott, vagyis 45=((3*15)-5)+2+3 -> összes pénz=((komák száma*fejenkénti fizetéssel)-amennyit a hordár vitt)+amennyit a hordár tartott meg+amennyit visszaadott.
2/2 anonim 



válasza:





nah még annyit az előzőhöz hogy a 3*14-el van a baj... mert nem annyit fizettek mert a hordár kettőt lenyúlt vagyis fejenként... 14,333-at fizettek :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!