Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fittnes vagy Aerobic?

Fittnes vagy Aerobic?

Figyelt kérdés

21eves,165cm,85kg csaj vagyok, fogyni szeretnek es velemenyeket/tanacsokat varok. Mi segit jobban? A sulyzas,bicikli,futopat, vagy 1 ora aerobic edzes?

Egy heten hany edzes hatasos?



2012. szept. 13. 16:17
 1/1 anonim válasza:

Elsősorban szakember által összeállított diéta. Ez teszi ki a 80%-ot. Azt nem írtad meg, hogy milyen az edzettségi állapotod, egészségi probléma van-e. Kezdőként fontos, hogy ne terhelj hirtelen, őrült tempóban. Én a fitnesst és az aerobicot együtt javasolnám. Kezdetnek megteszi, ha eljársz egy közepes intenzitású aerobic órára (pl zumba, vagy zsírégető esetleg kick box) ezzel párhuzamosan (mondjuk másnaponta) saját súllyal, illetve könnyebb súlyokkal végzett alakformáló órán részt veszel. Én először heti három órával kezdeném, majd növelném az intenzitást. Az is jó, ha aerobic helyett heti háromszor futni kezdesz.

Sok testépítő esküszik a súlyzózásra, főleg a nagy súlyokkal végzettekre, én ezzel nem feltétlen értek egyet.

Egy jó edző által vezetett eszközös aerobic óra nagyon gyilkos tud lenni és hatékony is. De erre a szintre fel kell edzeni magad. A keringési rendszernek jobb a dinamikus terhelés (pl futás, cardio edzések), mint a statikus.

2012. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!