Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mit jelent a...

Tulajdonképpen mit jelent a bukott angyal kifejezés?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés...
2008. máj. 10. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha netán nem olvastad volna a Biblia megfelelő részét:

olyan angyal, aki valamilyen okból nem fogadta el azt a szerepet, amelyet az istene neki szánt - ezért nagy ívben kivágták a mennyországból. Az első kapott egy játszóteret, hogy legyen neki, és ne zavarogjon sokat a mennyekben - a többi meg csatlakozott hozzá.

2008. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2008. máj. 10. 19:16
 3/5 SirRasor válasza:

Mondjuk egy picit ellentmondásos, mert az angyalok mindig jók. Minden embernek van egy úgynevezett segítője, egy angyala, akiben tiszta szeretet él és mindig próbál segíteni neked, hogy jó úton maradj...persze hallgatni kéne rá (sokan lelkiismeretnek nevezik)


Ezek után nehezen tudom elképzelni, hogy az egyik angyalnak elege lesz, aztán hatalmat akat és ezért kiűzik a menyországból. Ezek tipikus emberi tulajdonságok és ne mangyalokra vonatkoznak. Csak hát valamivel az egyháznak féken kellett tartani a népet és ezért kitalálták azt, hogy legyen már egy pokol, ahova az kerül, aki a földi életében rosszat cselekedett. De hogy jött létre a pokol? hááát mondjuk az ördög hozta létre..de akkor ki az ördög? Új szereplőt nem lehet már avatni, a régiekkel kell játszani. Ohh, hát ott vannak az angyalok, akkor legyen az ördög egy angyal, akinek elege lett és hatalmat akart.


Azért picit szánalmasnak tartom, hogy ilyet elhittek valaha is az emberek.


Picit offoltam, de itt a pontos válasz a kérdésedre: a bukott angyal kifejezés NEM JELENT SEMMIT, ezt csak az egyház találta ki egy fiktív dologra.

2008. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolónak:

ezek csak a vágyaid. Ha igazad lenne, akkor ma is az édenkertben élnénk.


A kérdező nem azt kérdezte, hogy létezik-e bukott angyal - hanem azt, hogy mit jelent a kifejezés. Azt jelenti, amit írtam.

Te viszont, ha abban hiszel, amit leírtál, akkor nem vagy keresztény, és nem a keresztények istenében hiszel. Ami egyébként nem gond - csak jobb, ha tudod.

2008. máj. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ezeket a válaszokat kicsit egyszerűbben és másként is meg lehet fogalmazni. Volt Lucifer a fó angyal, akit egyenlőséget akart Istennel és ezért őt, és 6 követőét, kik fellázadtak Isten parancsolgatása ellen kitagadta a menyorszáááág.
2010. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!