Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért írnak/beszélnek furán a...

Miért írnak/beszélnek furán a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy: wok vagyok helyett, cejizlek szeretlek helyett, meg, hogy depi, törcsi, szemcsi, stb.
2008. máj. 10. 00:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Meg akarják mutatni, hogy ők egyéniségek, és nem utánozzák szolgaian az "öregeket". Sajnos annyi tehetségük nincs, hogy jobbat alkossanak... maradnak ezek a pótszerek. Kellemetlen, mert ez bizony többnyire nyelvrongálás.

De van, hogy csak lustaság az ok.

2008. máj. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
A legegyszerűbb ok a XI.század találmányai főként az internet. Manapság egyre népszerűbb a fiatalság körébe a e-mailozás, sms, és egyébb internetes beszélgetős programok amibe a gyorsaság és az egyszerűség dominál. És sajnos ezt átveszik a beszédükbe és egymástól tanulják és használják egyre többet mert szerintük ez manapság divatos.
2008. máj. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elottem szolokhoz mar csak annyit tennek hozza a legjobb a youtube-rol atvett LOL vagy LMAO es barataik...

Sokszor elgondolkodom vajon ertik-e amit irnak?

Nem az ertelmi kepessegeiket kerdojelezem meg, hanem a "copycat" stilust... ahogy az elso hozzaszolo irta: ujat nem tudnak kitalalni ezert majmoljak egymast.

2008. máj. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

na azért száljunk már le a magas lóról. Nagyon kevesen képesek újat kitatálni. Mondjuk hála istennek, mert akkor egyáltalán nem értenénk egymást.

lehet azon hörögni, hogy tönkreteszik a mi szépséges anyanyelvünk (ami mellesleg a legtöbb külföldinek leginkább mekegésre hasonlít a sok e miatt)

de ez a világ rendje. A nyalv változik. ami most a rendes beszéd része, az 100 év múlva viccesnek fog hangzani. tudjátok "isa, por és homu vagymuk"


egyébként tényleg divat. Aztán meg vagy kinövik, vagy nem. majd elválik. addig meg szerintem ez legyen a legnagyobb bajunk velük és én boldog leszek.


u.i. az internet nem a XI. század találmánya :D

2008. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
En is 12 eves vagyok de en is furan beszelek.En az msn-rol tanultam es azt kel mondanom sajnos van amikor iskolaban nem tudom hogy kel le irni helyesen az adott szot.En nem divatbol irok/beszelek igy hanem megszokas.Az msn-en mindent roviditunk es igy ram ragadt!
2008. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

mégis mit írjunk? találjunk ki új szavakat? azt még kevesebben értenétek... gyorsan kell írni, és kész... jó, mondjuk azt én se értem, h vok helyett wok, mert akkor már lehetne sima v-vel is írni, de a vok rendben van... lehet, hogy 500 év múlva a vok lesz a normális, nem értem, mi vele a gond? a nyelv fejlődik, és nincs olyan h jó vagy rossz irányba... így sokkal gyorsabban lehet írni. lol meg lmao, aki sokat netezik, az ezt érti, és teljesen természetes. nem lenyúlás egymástól, hanem egy normális szó.

a törcsi meg husika meg tejcsi meg kakóca szavakat pedig az akkor harmincöt éves anyámtól hallottam először, akkor is undorodtam tőlük. de sztem nézzétek meg a kismama részleget, és ott rájöttök, hogy honnan tanulják a fiatalok ezt a sok édibédi rövidítést.

2008. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

"isa, por és homu vagymuk"

Úgy tudom, ezt egy német írta le. Csodálkozol, hogy ilyen lett? Pont a magyar nyelv az, amelyiket évszázadok távlából is érteni lehet... a többi sokkal többet változott.


"a nyelv fejlődik, és nincs olyan h jó vagy rossz irányba..."

Azért nem a legjobb ötlet, hogy létező, normális magyar szavak HELYETT használunk pl. angolt... rengeteg helyen. A te mondataidnak is a harmada kb. már angol szó. A nyelv kihalásának vannak fokozatai: ez kb. a harmadik.


A nyelv FEJLŐDÉSE akkor fontos, ha ÚJ kifejezések vannak. Pl. az Internet, ami számodra már csak "net" - vagyis "háló" - de angol szóval. Legalább magyarul mondanád...

2008. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
az internet magyar szó vagy mi?? majd ha kitalálnak rá egy normális magyar szót, akkor majd azt fogom használni, de nincs. amúgy meg törökből meg egy csomó nyelvből is csórtunk régebben, legalábbis iskolában mintha ezt mondták volna, de lehet h tévednek.
2008. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Az internet vilaghalot jelent Darling....

Should I lmao???? - laugh my ass off

Holy crap!

2008. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
ehh 14 eves fejemmel irrital az ilyen.. en a roviditeseket szeretem.:$ de azokat is csak msn-en vagy itt hasznalom. de azokbol is van olyan amitol falra maszok. aki meg elkezd c-zni meg becezgetni tok alap szavakat, azokat meg helybe kette tudnam fejelni.. utana jonnek az olyan meno mondatok, hogy ez igy trendy, meg kul.
2008. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!