Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valóban létezik olyan hogy...

Kukuri kérdése:

Valóban létezik olyan hogy felhívak a mobilon és utána én fizetek? 36-1-814-7848 számra olvasok ilyent.

Figyelt kérdés

Ezt a levelet kaptam most


"Újra támad a 36-1-814-7848-os telefonszám! Pedig, sokan fellélegeztek, hogy végre nem zaklatnak. Erről a számról kapsz egy hívást a mobilodra, vagy vezetékes telódra, felveszed, nem szól bele senki, bontják a vonalat, de a következő hónapban kapsz egy szép 40-60. 000. Ft- s telefonszámlát."


Tényleg létezik ilyen a mobil szolgáltatónál? Vagy csak egy lánclevél úgy mint a többi?



#36-1-814-7848
2012. júl. 25. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagynéném is nem rég mondta mély meggyőződéssel, hogy " húú ezt a számod fel ne vedd, mert 100 ezer forintot levesz)...

-.-


Nem vesz le. Max rádsóznak egy borotvát.

Hívásfogadásnak belföldön nincs díja.

2012. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is furcsállom. Főleg hogy bele sem szólnak. Ha valamit mégis megrendelem és bírósági ügy van belőle gondolom az az első hogy a hangfelvételt fel kell mutatnia amin megrendeltem. De ezt csak gondolom, nem vagyok ügyvéd.
2012. júl. 25. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyar számon tuti nem működik, de külföldi számmal előfordult már a volt munkahelyemen ilyen történet. A titkárnő felvette a vezetékest és negyven valahány ezer ft volt a következő számlán.
2012. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pláne nem budapesti vezetékes szám nem lehet emelt díjas. Nos, ebben csak annyi igaz, hogy állandóan hívják az embert, de mire felvesszük, nem szól bele senki. Ez egy telemarketinges cég száma, emiatt aztán titkos, nehogy valaki kiderítse, hogy kik ők. Visszahívni azért nem érdemes őket, mert ezt a számot csak kifelé használják. Ha felvesszük, miért nem szólnak bele? Nos, e nnek több oka is van. Először: tesztelik, van-e aki felveszi. Ha igen, továbbadják a számot, mint valós előfizető. Nem kell pénzt kiadni azért, hogy megvegyenek egy létező adatbázist. Találomra bepötyögnek egy számsort, és ha felveszik, akkor él. A másik: csak az az érdekes, hogy felvegye valaki, mert akkor számlál a telemarketingesnél egy számláló, hogy felhívta a potenciális ügyfelet, tehát ezért már jár jutalék...

Tipikus "küldd tovább" vagy "oszd meg" hoax, aminek sokan bedőlnek. Azért ha valaki valamit megoszt, nem árt, ha tisztában van a magyar telefonszolgáltatási rendszerrel, vagy rákeres a neten.

2013. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Egyébként minden okostelefonon beállíthatók tiltott számok, ha valaki tart ettől a lenyúlástól. Ha ez megnyugtató tegyen így, hátha nem lesz egy új, másik szám.
2014. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sziasztok!

A Vodafone-nál azt mondták, amit magam is gondoltam, hogy nem emelt díjas szám. De ettől függetlenül még tanúsíthatnak tisztességtelen piaci magatartást, vagy éppen egyszerűen nem kívánok velük társalogni.

Én így oldottam meg:

Létrehoztam a telefonomban egy "csend" nevű hangfájlt, amelyen tényleg a csendet rögzítettem, majd létrehoztam egy "nem kívánt hívók" csoportot, amihez társítottam hívóhangnak a "csend" fájlt. Majd könnyen felismerhető névvel elmentettem a zaklató telefonszámokat (zaklató 01, zaklató 02) és beraktam őket a csoportba.

Ezután amikor hívnak nem szólal meg a telefon. Fel is jelenthetném őket, de általában az ilyen férgeknek jó ügyvédjük van, és én nem kívánok bíróságra járkálni.

Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás. Próbáljátok ki!

Egyébként azóta bővült a számsor. Ezek a cég további számai: +361 8147848, +361 8156588, +361 8155687

2014. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Jó napot!az lenne a kèrdésem ezzel kapcsolatban,hogy ha vissza hivom a szàmot akkor mi a helyzet?Akkor is sokat fognak levonni?nagyon rémisztő ezt olvasni engem masodszorra hivot a szàm ezen a héten vissza hivtam mert Pestet jelezte ki igy mondom nem lehet baj😒Tud adni informaciot valaki nekem ezzel kapcsolatban?
2018. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem emelt díjas.
2019. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!