Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban írtam ezt a kis..elmélkedést..kíváncsi vagyok mi a véleményetek.

Az élet


Tulajdonképpen mi is az az élet? Az élet egy út a születés és a halál közt. Ez az út lehet hosszú vagy rövid,nehéz vagy könnyű,sima vagy buktatókkal,akadályokkal teli…De mi alapján van eldöntve hogy kinek milyen élete legyen? Van aki rengeteg ideig él,az élete könnyű és gondtalan..míg mások egész életükben szenvednek és a halál egyfajta megkönnyebbülés számukra. Erre mondják azt,hogy az élet bizony igazságtalan.

Sosem tudhatjuk mit hoz számunkra ..az élet útjai valóban kifürkészhetetlenek.


A sors


Az életünket nagymértékben befolyásolja sorsunk..tulajdonképpen ez irányítja életünket. De vajon tudjuk-e befolyásolni,sőt megváltoztatni a sorsunkat? Régen váltig meg voltam győződve róla,hogy nem. Úgy gondoltam,hogy a sorsunk le van írva abba a bizonyos nagy könyvbe.Igen..talán tényleg le van írva,de ceruzával..és bizony ki tudjuk radírozni azt a ceruzát bármikor,csak a megfelelő radír kell hozzá. :)


Az élet értelme


Van egyáltalán értelme? Nem tudom..állítólag van olyan ki megtalálja,de rengetegen akadnak olyanok akik sosem. Hogy lehet megtalálni? Mi kell hozzzá? Szerencse?Akarat?Kitartás?


Azt hiszem az életet túl komolyan vesszük..pedig ha jobban belegondolunk az élet semmi. Fontos hogy boldogok legyünk benne,hiszen (ha nem vesszük figyelembe a reinkarnációt) csak egy életünk van. És az életet nem csupán élni,hanem megélni kell. Hogy amikor majd visszanézünk a végén,rájöjjünk megtaláltuk-e az értelmét. Hogy a végén,tudjunk egy jót mosolyogni rajta.

Nem szabad elpazarolni,nem szabad félelemmel és kétségekkel élni..hiszen nincs értelme. Élvezni kell,meg kell ragadni minden lehetőséget hiszen lehet hogy csak egyszer van esélyünk. Nem szabad megfutamodni,vagy megijedni,mert visszagondolva csak megbánjuk majd hogy elszalasztottuk életünk talán legnagyobb lehetőségét.


Csak a rosszat vesszük észre,és ha valami jó történik velünk azt szinte természetesnek vesszük,mondván: „Igen..ez a kis boldogság már kijárt nekem.”

Minden miatt panaszkodunk,és nem gondolunk bele abba hogy van aki sokkal rosszabb helyzetben van nálunk. Mit mondjon az,akinek se keze se lába? Aki élete végéig egy kerekes székhez van kötve? Aki halálos beteg? Akinek a legnagyobb öröme az,hogy van mit ennie?

Az élet –annak ellenére hogy igazságtalan- egy ajándék.Amit nem hiába kapunk. Egy ajándék Istentől,és ezt az ajándékot vagy értékeljük vagy nem. Rajtunk áll.


Az ember saját sorsának kovácsa :)


2012. júl. 18. 13:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!