Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha villámlik, ki kell húzni a...

Ha villámlik, ki kell húzni a TV-t, számítógépet?

Figyelt kérdés
Kiskoromban is csodálkoztam, hogy a szüleim a vihar előtt mindig kirángatták a konnektorból a TV-t, mosógépet. Ezt még ma is meg kell tenni? Nem arra van biztosíték, hogy levágja az áramot, ha valamilyen nagy feszültség alá kerül a vezeték? Vagy villámláskor ez nem számít?

2012. júl. 8. 21:41
 1/4 Antimod ***** válasza:
80%
Ha van túlfeszültségvédő, akkor nem számít. Ha nincs, akkor inkább húzd ki.
2012. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A biztosítéktól függetlenül még lehet feszültségingadozás a rendszerben, ami pláne a mai érzékeny elektronikáknak (számítógép) elég ártalmas lehet. A túlfeszültségvédő a legjobb megoldás.
2012. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam. A mai világban csúf is lenne. Összeomlana minden rendszer ha villámnál ki kéne húzni az elektromos dolgokat :D
2012. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem csak hogy a túlfeszültség, de az alacsony feszültség ellen is védeni kell az elektronikát! Nekem túlfeszültség védelemmel ellátott hálózati elosztóm volt és bizony tönkrement az alaplap, modem és a router is. És biztos, hogy az alacsony feszültség okozta, mert a gép előtt ültem, amikor a lámpa fele olyan erősen világított, aztán gyorsan kikapcsoltam a gépet, de már késő volt. A szünetmentes tápegységek erre is megoldást kínálnak, valamint az újabb tápegységek is - mármint az alacsony feszültségre.


Szóval ha régebbi géped van, illetve nem rendelkezel megfelelő védelemmel, akkor javasolt áramtalanítani a berendezéseket. Ugyanebben a viharban több háztartási berendezés is felmondta a szolgálatot.

2012. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!