Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet finoman de...

Hogyan lehet finoman de határozottan közölni egy jó ismerőssel, hogy nem érdekel a termékbemutató/jó üzleti lehetőség/hitelrendezés amibe az illető belefogott és szeretné bemutatni?

Figyelt kérdés

Elegem lett a "segíteni akarok neked, halgasd meg az ajánlatot kb. fél óra c. műsorból. Ez a valóságban 2-3 órás agy-gyúrás, időpocsékolás...

Ha azt válaszolom, köszönöm, de ez engem nem érdekel, arra a válasz egy kérdés: miért? Nem akarom megsérteni, hogy időpocsékolásnak tartom...


2009. júl. 8. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
mondd meg,hogy tudod mit szeretne mondani,és csak akkor hallgatod végig,ha ő már vett ilyet/ilyenje van...ugysincs az esetek 90%-ban...
2009. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, de ismerős :) Én még azt a választ kaptam mindig, hogy honnan tudom, hogy nem érdekel, ha megse hallgatom. Elhiszem, hogy nem akarod megsérteni, de az ilyen ember csak akkor érti meg, ha kerek perec megmondod neki, hogy nem érdekel, időpocsékolás, és úgyse fektetsz be semmibe. Ha megsértődik majd megbékél.
2009. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Mondd azt neki, hogy : bocsi, nincs időm el kell valahova mennem.

Vagy ha az nem jön be: "Miért mindig nálam vagy? Nem az a dolog lényege, hogy minden házba becsöngetsz? És különben is, mondtam már neked, hogy nem érdekel."


Nekem ez a szöveg hatásos volt, bár nem tom, hogy másnál is bejön-e

2009. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hárítsd el az ilyen jellegű ajánlatot. Ahogy írtad, köszönöm, nem szeretnék részt venni. A miértre is válaszolj kedvesen, de határozottan azzal, ami az igazság. Pl, hogy nem érdekel az adott termék, nincs rá időd, nem akarsz üzleti befektetéssel foglalkozni, a hiteleid is rendben vannak. Ennek ellenére örülsz, hogy új tevékenységbe kezdett az ismerősöd és nagyon drukkolsz neki, hogy sikeres legyen. Megígérheted még azt is, hogy ha ilyen jellegű problémád lesz, nem felejted el és hozzá fordulsz. Szerintem ezzel le lehet szerelni a nyomulást és nem is sérted meg az illetőt. Én legalább is ezt a módszert alkalmazom és idáig még bejött.
2009. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit időigényes, de a legjobb módszer, hogy az illető SOHA többet ne keressen hasonló ajánlattal, a kifárasztás technika. Azaz hagyd beszélni órákig, majd te bombázd lényegtelen részletkérdésekkel szintén órákig. A végén ő fog elfáradni, s rettegni fog tőled.
2009. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos leginkább kerek-perec. Ha jó barátod úgy is elfogadja a döntésed ha meg ezen megsértődik hát akkor nem is áltatok annyira közel egymáshoz
2009. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most mit csináljak? Végighallgattam, 3/4 órából több mint 2 óra lett, fejtágítás, agymosás, adatfelvétel stb. Sajnos megígértem, hogy elmegyek vele a központjukba, ahol a 3 független banki szakértő (?) átnézi az adataimat... Egyszerűen nem szabadultam tőle másképp. Csakhogy én nem akarok elmenni oda, és fél napot ott tölteni. Nem akarok szerződni! Nem akarom, hogy lefénymásolják az eddigi hitelszerződéseimet és a TAJ, ADÓ kártyámat. Most hogy mondjam vissza, hogy ne legyek bunkó és gyáva nyúl egyben?
2009. júl. 12. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!