Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiúk! Bejön ez nektek? Egyre...

Fiúk! Bejön ez nektek? Egyre tanácstalanabb vagyok.

Figyelt kérdés
lány vagyok 14 éves. imádom az úgy nevezett "fiús dolgokat". De szerintem hülyeség így elkülöníteni hogy fiús dolgok vagy lányos dolgok. Én magyaráztam egy fiúnak el a les fogalmát! Szóval ha pl. lenne egy randítok egy ilyen lánnyal, szívesen beszélgetnétek vele a fociról, a kocsikról, horgászatról,kajákról meg ilyenekről? Ja és a zenében ACDC , Guns'n Roses, ilyenek a kedvenceim. Ez így okés? Bejönne nektek? És az tetszik ah egy lány tud főzni,sütni?

2012. jún. 25. 22:00
 1/5 anonim válasza:
A legtöbben erre vágyunk :D de talán csak nekem ez a véleményem. Persze a kinézet is közrejátszik, de ha ezt nem nézzük, akkor okés.
2012. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 benedek98 válasza:
ha tankcsapdát bírnád akkor tökéletes lenne:D
2012. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

1. A saját értékrendedet, személyiségedet ne az határozza meg, hogy másoknak tetszik-e. Vedd figyelembe ezeket is, de valódi, tényleges változást csak az fog jelenteni, ha megérted mások viszonyulását a dolgokhoz. Ne tanulj meg pusztán azért főzni, mert az valakinek tetszik. Tanulj meg azért főzni, mert megérted, hogy miért tetszik ez a fiúknak, miért jó főzni…


2. „szerintem hülyeség így elkülöníteni hogy fiús dolgok vagy lányos dolgok”


Pedig ezek nem véletlenül vannak így. Alapvetően minden a biológiai különbségeken alapul. Az állatvilágban egy nőnemű egyed a terhesség, a szülés, és általában a szülés után is kiszolgáltatott helyzetben van. Ezért válik a hímnemű egyedek feladatává a védelem, ezért kell fizikailag erősnek lenniük. Viszont ezek impulzív esetek, egy nőnek hosszútávon több, de kisebb szintű erőfeszítést kell tennie, illetve több, de kisebb szintű fájdalmat kell elviselnie. Miért van az, hogy egy férfi egy csatában észre sem vesz egy tíz centis sebet, de egy náthától meg akar halni? Miért van az, hogy egy költözésnél a férfiak teszik a helyükre a bútorokat, de a nők találják ki a virágok, képek helyét? Miért van annyi ápolónő, óvodás néni és miért olyan kevés férfi választ ilyen szakmát? Miért van jóval több férfi autószerelő, kőműves, és miért ritka a nő ezekben a szakmákban? Miért van az, hogy a nők inkább egymás háta mögött áskálódnak, míg egymásra mosolyognak? Miért van az, hogy a férfiak olyan gyorsan tudnak konfrontálódni és miért tudnak olyan gyorsan akár békét is kötni? Mindezeket vissza lehet vezetni biológiai okokra.


A sokszínűség mindig jó. Egy tipikus nő és egy tipikus férfi remekül ki tudja egymást egészíteni, és pont ezért képesek felnézni egymásra. Mindegyiknek van erős és gyenge oldala. Ez így hatékony. Persze az ember nem állat, eltérhet az ösztöneitől, sőt nem is létezik tipikus férfi és tipikus nő, de miért rúgnánk fel egy olyan rendszert, ami természetes és évezredek óta működik? Fogadjuk el, hogy vannak férfias és nőies dolgok és ne akarjunk ezen változtatni, mert csak rosszabb eredményt fogunk elérni. Fogadjuk el, vegyünk belőle példát, találjuk meg magunkban a saját nemünk erősségeit, de ne erőltessük és kényszerítsük magunkra.

2012. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
imádlak!
2012. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azok a válaszok, nagyon komolyak xD
2013. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!