Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg bantam hogy katolikusnak...

Meg bantam hogy katolikusnak kereszteltem a fiam hogy tudom visza csinalni? Szeretnem hogy reformatus legyen.

Figyelt kérdés
Református ,kersztelo

#református #Kersztelo
2012. jún. 18. 23:08
 1/5 anonim válasza:
Elviszed a református templomba és azt mondod a lelkésznek, hogy kereszteletlen. Ha nagyon fontos, hogy sehol se legyen bejegyezve katolikusnak, akkor írj levelet a Pápának, hogy exkommunikálja az egyházból.
2012. jún. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most vasrnap volt a kersztelo meg nem késő ha el megyek a paphoz és meg mondom hogy visza lépek!Nagyon csúnya banasban volt részünk a keresztelon a templomban mar akor ott majdnem ki vittem a fiam csak nem akartam balhét!
2012. jún. 19. 07:20
 3/5 anonim válasza:
100%

Egyetlen keresztség létezik és nem lehet visszacsinálni. Viszont ami "jó hír": nem felekezetbe szól a keresztség, hanem a keresztyén egyházba. Vagyis van keresztség katolikus, református, evangélikus, stb. szertartás szerint, de maga a keresztség egy. Pál apostol írja: "egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség".


Ez azt jelenti, hogy ha nem szeretnéd katolikusnak nevelni a gyermekedet, akkor csak annyit kell tenned, hogy református közösségbe viszed, ott neveled, és majd ott fog konfirmálni, ha szeretne. Az összes keresztyén felekezet elismeri azt a keresztséget, amit más felekezetek végeznek, ha az a Szentháromság nevében történt. (Kivéve a baptisták, ők nem ismerik el a gyerekkeresztséget, és szerintük ilyen esetben felnőttként újra meg kellene keresztelkedni. De ők a kivételek ebből a szempontból.)


Remélem, segítettem.

/Egy ref. lelkész/

2012. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A haverom katolikus volt de mivel ez inkább református község ezért mikor hittanra kezdtünk járni mi voltunk 20 an reformátusok ő meg egyedül katolikus.Második hittanra már velünk jött le is konfirmált.Ennyi.Ha valaki hisz istenbe oly mindegy katolikus vagy református.És ha tényleg isten színe előtt kell egyszer elszámolni nem hiszem hogy ilyen apróságon fog kiakadni.
2012. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A kereszteléskor fogadalmat tettél, ezt nem lehet visszavonni...
2014. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!