Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fafaragáshoz milyen szerszámok...

Fafaragáshoz milyen szerszámok kellenek?

Figyelt kérdés
Szeretnék beújítani egy új hobbit, jó kézügyességem van (állítólag) és elkezdett érdekelni a fafaragás. Elsősorban asztali órák faragására gondoltam. Csak fogalmam sincs milyen szerszámok kellenek. Tudom vannak favésők... gondolom valami fűrész is kell, kisebb nagyobb. Itthon csak szalagfűrész van. Szóval valaki tudna nekem tanácsot adni? felsorolni hogy mik kellenek? Köszönöm.

2012. jún. 9. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenek.


[link]

2012. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi a fentiért,kezdésnek ez inkább jó(árban)


[link]

2012. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, semmi gond. Még 13 alatt is lehet kapni ahogy láttam. Szóval akkor egy szerszámkészlet kell, fabunkóval + még valami faragókés is gondolom.
2012. jún. 10. 10:12
 4/4 Lugosi András válasza:

Faragókés akkor nagyon fontos ha ékfaragással akarsz foglalkozni. Ha vésőfaragást szeretnék akkor természetesen a vésők a fontosabb. minimum egy kecskeláb (V-alakú), egy holker (homorú) és egy lapos vésőre lesz szükséged. Ha lehet már eleve élezett vésőket szerezz be, mert az élezést sokat kell gyakorolni.

Eszközök élezéshez: Vegyél még csiszolópapírokat,vászon alapút ha lehet: 1000-es és 2000-es szemcséjű). Szerezzél be egy bőrdarabot, amit fára erősítve finom élezéshez tudsz használni. Élezéssel kapcsolatban sok hasznos infót találsz a neten. (ha nagyon belejössz a faragásba, a csiszolópapírokat idővel lecserélheted kövekre, mert azok tartósak. ÉS NAGYON VIGYÁZZ A VÉSŐKRE! Ha leesnek a munkaasztalról és kicsorbulnak, akkor köszörűs élezés kell, ami komplikáltabb művelet, ezért az elején nem is ajánlom (különösen nem, ha drága vésőket veszel, amiken nem lenne jó kísérletezni).

A szalagfűrész hasznos dolog, jó hogy megvan. Én még ajánlanák kezdésnek egy flexet csiszolótányérral és finom szemcséjű csiszolópapírokkal. Ezzel, ha órákat akarsz készíteni, meg tudod oldani a faanyag finom csiszolását.

Próbálj száraz fát használni, mert a nedves- ugyan könnyebben faragható- de fennáll a repedés veszélye.


Kellemes fanyűvést kívánok:)

2012. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!