Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Családi pótlékot hány éves...

Családi pótlékot hány éves korig kapjuk?

Figyelt kérdés
mert én úgy tudom, hogy maximum 20 éves korig kaphatom ha még iskolába járok, én elmúltam 20 és még mindig kapom a pénzt, Iskolatársaim azt mondták, hogy nem kell visszamondani automatikusan már nem küldték nekik, akkor ez hogy van?
2012. jún. 6. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Annak a tanévnek a végéig jár, amelyikben betöltöd a 20. életéved (közoktatásban)

Elméletileg jelenteni kellene a folyósító szervnek ha már nem vagy jogosult rá. Gyakorlatilag senki nem jelenti, de a folyósító szerv megszünteti a további folyósítást (automatikusan nem küldik)

2012. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Családi pótlékra jogosult saját jogán

a közoktatási intézményben tanulmányokat folytató, nagykorú személy, annak a tanévnek a végéig, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.


De vigyázz, ez a felsőfokú oktatásra már nem vonatkozik!

Ha esetleg már felsőfokú iskolába jársz, akkor, ha nem jelented, hogy a középiskolai tanulmányaidat befejezted, visszafizettetik veled a felvett összeget.

2012. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
... a jogtalanul felvett összeget.
2012. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
középiskolába járok, köszönöm a választ
2012. jún. 7. 21:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor jó. Amíg középiskolába jársz, nappali tagozaton, kapni fogod a családi pótlékot.

Üdv

2012. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves tegnap 21:30-es:

Nem valószínű, hogy a kérdező saját jogán igényelhetné a családi pótlékot (pontosítva az iskoláztatási támogatást)

Az is nyilvánvaló, hogy nem felsőoktatásban tanul, hanem közoktatásban: "én elmúltam 20 és még mindig kapom a pénzt"

Nagy valószínűséggel nem is sajátos nevelési igényű, hogy 23 éves koráig járna az ellátás.


"Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti.

A közoktatási törvény szerint sajátos nevelési igényű gyermek, tanuló: az a gyermek, tanuló, aki a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye alapján


a) testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékos, autista, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének organikus okra visszavezethető tartós és súlyos rendellenességével küzd,


b) a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének organikus okra vissza nem vezethető tartós és súlyos rendellenességével küzd;


Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti az iskoláztatási támogatást, aki közoktatási intézményben tanulmányokat folytat, a tankötelezettsége megszűnt, és


akinek mindkét szülője elhunyt,

akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált, vagy házastársától külön élő szülője elhunyt,

aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből

akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg

aki a vér szerinti, örökbe fogadó szülőjével, nevelőszülővel, hivatásos nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban

a gyámhivatal szülői ház elhagyását engedélyező határozata szerint az iskoláztatási támogatást a nagykorúvá válása előtt is részére folyósították."

[link]


Azaz nem kapja addig a családi pótlékot, amíg középiskolába jár. Hacsak nem sajátos nevelési igényű, akkor ennek a tanévnek a végén megszüntetik a folyósítást. Mivel a már nem tankötelezettek igényjogosultságát ellenőrzik, nem szokott előfordulni, hogy a középiskola elvégzése után tovább folyósítanák a csp-t.

2012. jún. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon szépen köszönöm a pontos leírást,

de nekem ez volt az utolsó tanévem és most lenne a vizsgám de megbuktam, és augusztusba pótvizsgázok ősszel meg szakmai vizsgázok és így még mindig tanulok leszek, akkor is kapni fogom még?

2012. jún. 8. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!