Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tampon felhelyezése fáj először?

Tampon felhelyezése fáj először?

Figyelt kérdés

3 hónapja jött meg és olvastam hogy a tampont már az első menstruációkor is lehet használni, de én félek. Nem fáj először??

14/L



2012. máj. 31. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

az csak a tampon dobozóra írják, hogy lehet használni először.

Ha csak most jött meg, akkor viszont még nem tágult ki eléggé a hüvelyed, és nem elég rugalams a szűzhártyád sem. Nekünk felvilágosító órán annak idején azt mondták, hogy az első együttlétig ne használjunk tampont... Mégha nem is addig, de pár évet szerintem várj még vele, én még sosem próbáltam a tamponmt, pedig 16 vagyok...:D

2012. máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de a tampon dobozára is rá van írva hogy a mini-t meg a normált lehet, (jó mondjuk én maradnék a mininél) mert az nem szakítja át a szűzhártyát....sőőőt még csak meg sem sérti.
2012. máj. 31. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, azt mondtam, hogy a tamponok dobozára ezt ráírják, és lehet, hogy igaz is, de én jobban hiszek a közvéleménynek és a felvilágosító óráknak. Anyukádnak mi a véleménye erről?
2012. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
anyunak mondtam hogy egy kicsit tartok tőle. és mondta hogy majd ha úgy gondolom és úgy érzem.. :) csak igazábol attól félek hogy fájni fog.
2012. máj. 31. 20:15
 5/5 anonim válasza:
Ha jó irányba tolod, és ellazulsz, akkor meg sem érzed. A kivevésnél kicsit nehezebb, de még akkor is csak akkora a megtelt mini tampon, mint egy száraz normál, úgyhogy az is kifér. Ettől nem kell félni. 12 éves voltam az első tamponhasználatomnál, és normál méretűt helyeztem fel hirtelen felindulásomban, mert nem volt más itthon, még betét sem. Nekem még így sem fájt, pedig még most is szűz vagyok. Szerintem nyugodtan próbáld ki. :)
2012. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!